سونی در پایان سال 2016 و قبل از ورود به سال 2017 میلادی رسماً اعلام کرد که تمام قدرت خود را در سال جاری میلادی بر رویِ بخش نرم افزاری کنسول پلی استیشن میگذارد تا کمبودهایِ موجود نرم افزاری کنسول محبوب خود را بیش از پیش برطرف ساخته و تجربه بینظیری را برایِ کاربران 60 میلیونی شبکه پلی استیشن فراهم آورد.

این موضوع در اولین روزهایِ سال 2017 میلادی مجدداً به صورت رسمی به تأیید مقامات بخش پلی استیشن رسید و نهایتاً در اولین ماه سال جاری میلادی سونی اعلام کرد که نسخه آزمایشی بروزرسانی عظیم کنسول PS4 در دست تهیه میباشد و به زودی در اختیار کاربرانی که در طرح این بروزرسانی آزمایشی شرکت کنند قرار خواهد گرفت.

در اولین روزهایِ دومین ماه میلادی بود که سونی نهایتاً نسخه آزمایشی بروزرسانی 4.50 را طبق وعده هایِ قبلی برایِ کاربران شرکت کننده در این طرح منتشر کرد و اَکنون 1 ماهی از اجرایِ این طرح آزمایشی میگذرد. بدیهی است که پس از گذشت 1 ماه از انتشار نسخه آزمایشی، دیگر وقت ملاقات با بروزرسانی پلی استیشن رسیده باشد.

منابع غیر رسمی به نقل از سونی اعلام کرده بودند که در هفته جاری این بروزرسانی برایِ کنسول PS4 منتشر خواهد شد و ساعاتی پیش یکی از مقامات بخش پلی استیشن این موضوع را تأیید کرد که امروز این بروزرسانی برایِ کنسول هایِ پلی استیشن 4، پلی استیشن 4 اسلیم و پلی استیشن 4 پرو به صورت جهانی عرضه خواهد شد.

بسیاری، از جمله خود سونی این بروزرسانی را یکی از بزرگترین بروزرسانی هایِ تاریخ سیستم عامل پلی استیشن میدانند. گفته میشود سونی در این بروزرسانی اقدامات امنیتی بسیار زیادی را نیز برایِ حفاظت از اکانت هایِ قانونی به عمل آورده است، که این موضوع بازی کردن با اکانت هایِ غیرقانونی یا به اصطلاح هکی را بسیار مشکل و شاید در آینده ای نزدیک غیرممکن میکند.