gsmarena_001
در حالی که چند روز قبل شرکت کوالکام خبر عرضه نسل جدید پردازنده های خود را تحت عنوان اسنپدراگون 810 اعلام کرده بود اما به نظر میرسد انتظار ها برای مشاهده این پردازنده در اسمارت فون های بزرگ باز هم به طول خواهد انجامید.
گفته میشود به علت بروز مشکلاتی در پردازنده اسنپدراگون 810 کوالکام تولید انبوه این پردازنده ها را کاهش داده است. بر اساس آزمایشات به عمل آمده توسط برخی شرکت ها بر روی این پردازنده مشکلاتی در برق رسانی و ولتاژ دستگاه و نیز عدم پایداری رم گزارش شده است.

با بروز این مشکلات احتمال میرود که سیاست شرکت های بزرگی مثل سونی، سامسونگ و ال جی در قبال پرچمدار آینده خود به طور کلی تغییر کند. اکسپریا Z4، ال جی G4 و گلکسی S6 از جمله اسمارت فون هایی بودند که شایعات زیادی در مورد استفاده از پردازنده اسنپدراگون 810 در آنها شنیده میشد.

با ظهور این مشکل کوالکام به شدت در پی اصلاح آن بر آمده اما ممکن است تا نیمه های سال 2015 حل این مشکل به طول بیانجامد. با این اتفاق و تاخیر چند ماهه احتمالی در عرضه این پردازنده ها ممکن است سونی در اکسپریا Z4 پردازنده اسنپدراگون 805 را جایگزین اسنپدراگون 810 کند. هم چنین سامسونگ نیز ممکن است به کلی در پرچمدار بعدی خود از پردازنده های Exynos استفاده کند و قید استفاده از چیپ های کوالکام را در گلکسی S6 بزند.