Android_800_thumb800
اندروید 6.0 مدتی است که به صورت رسمی توسط گوگل معرفی شده اما هنوز نتواسته در بین نسخه های مختلف این سیستم عامل جایگاه قابل قبولی بدست آورد. با این حال این نسخه بر اساس گزارش ها مورد قبول آنهایی است که در این مدت کم شانس تجربه آن را داشتند.

اگر سال گذشته و تجربه اندروید 5.0 لالی پاپ را به یاد آوریم، گوگل در فاصله ای سه ماهه از معرفی اندروید 5.0، دست به معرفی اندروید 5.1 زد. اما امسال شرایط کاملا متفاوت است و به نظر میرسد گوگل به این زودی تصمیمی به جایگزین کردن نسخه ای جدید به جای اندروید 6.0 نداشته باشد.

خبرهایی غیر رسمی از منابع مختلف خبر میدهند که گوگل در نیمه های سال آینده میلادی، اندروید 6.1 را به صورت رسمی ارائه خواهد کرد. ماه ژوئن برابر با خرداد سال آینده زمانی است که اندروید 6.1 قرار است توسط گوگل معرفی گردد.

در خصوص این نسخه تنها شایعات هستند که بر زبان ها جاری شده و هنوز هیچ خبر قطعی از آن در دسترس نیست. قول معتبر به استفاده مجدد از نام اندروید مارشمالو برای این نسخه اشاره دارد اما برخی شایعات ضعیف تر از احتمال معرفی این نسخه با نام Android N نیز سخن گفته اند.

به هر حال هنوز برای صحبت کردن در خصوص اندروید 6.1 بسیار زود است. اندروید 6.0 به تازگی در این مسیر قرار گرفته و در ماه های آینده با گسترده تر شدن نسخه فعلی، عملکرد آن بیشتر مورد ارزیابی توسط کاربران قرار خواهد گرفت.

منبع: