با پایان یافتن ماه اکتبر، سونی جدیدترین گزارش مالی خود را منتشر کرد که مثل دوره گذشته، بخش موبایل با یک آمار منفی مواجه شد. بر کسی پوشیده نیست که سیاست های سونی موبایل در طی سال های اخیر به هیچ وجه کارساز نبوده و سبب شده تا هم از نظر کمی با افت فروش همراه شود و هم از نظر کیفی، ضرر مالی هنگفتی را به سونی تحمیل کند.

در جدیدترین گزارش مالی سونی که امروز منتشر شد، بخش موبایل سونی در طی دوره سه ماهه گذشته تنها 1.6 میلیون واحد از گوشی های اکسپریا را به فروش رسانده است. این رقم، پایین ترین میزان فروش سونی موبایل در تاریخ را نشان میدهد که یک فاجعه بزرگ برای این کمپانی ژاپنی محسوب میگردد.

از سال 2010 که سونی اریکسون دست به عرضه گوشی های هوشمند اندرویدی خود زد، تا امروز هیچگاه آمار سه ماهه سونی تا به این اندازه ناامید کننده نبوده است. سونی در حالی توانسته 1.6 میلیون گوشی اکسپریا را به فروش برساند که در مدت مشابه سال گذشته 3.4 میلیون دستگاه را عرضه کرده بود.

سونی موبایل در سال های اخیر سیاست فروش کم و سود زیاد را اتخاذ کرده بود اما این سه ماهه، حتی با فروش کم نیز ضرر مالی عجیبی متوجه سونی شده است. سونی موبایل در این سه ماهه 29 میلیارد ین ضرر را متحمل شده که برای بخش موبایل آمار بسیار عجیب و ناامید کننده ای است. حتی سونی موبایل هدف گذاری خود برای فروش 9 میلیون دستگاه در سال را هم به 7 میلیون کاهش داده تا به این صورت، آمارهای ناامید کننده بخش موبایل را تکمیل کند.

منبع: