بر اساس نظرسنجی هایی که تا به امروز توسط مؤسسات مختلف انجام شده است، به نظر میرسد کاربران کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro علاقه بیشتری به خرید هدست واقعیت مجازی Playstation VR سونی نشان میدهند. اما به نظر میرسد این موضوع دلیلی عقلانی داشته باشد. در واقع کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro بازی هایِ اختصاصی هدست واقعیت مجازی سونی را با کیفیت بالاتری نسبت به نسخه اصلی این کنسول به نمایش در می آورد.

دلیل این امر سخت افزار بروزرسانی شده و بسیار قدرتمند کنسول PS4 Pro میباشد. همانطور که میدانیم، از هر 5 کنسول پلی استیشن 4 فروخته شده در دنیا یک نسخه PS4 Pro میباشد، اما گویا علاقه کاربران نسخه Pro بیشتر از سایر کاربران که نسخه هایِ اصلی و Slim کنسول PS4 را دارند میباشد.

از طرفی توسعه دهندگان بازی هایِ مختلف نیز با توجه به قدرت کنسول PS4 Pro دستشان در توسعه دادن بازی بازتر است، اما نکته اصلی اینجاست که بازی ها باید طوری توسعه داده شوند که بر رویِ هر دو نسخه عادی و Pro به خوبی اجرا شوند. به همین دلیل فروش بازی هایِ مخصوص هدست واقعیت مجازی سونی به طور کلی بسیار خوب است و بر اساس آمارهایِ موجود، هر کاربری که هدست واقعیت مجازی سونی را دارد حدأقل 5 بازی انحصاری آنرا برایِ بازی کردن خریداری کرده است.

البته بیشتر این بازی ها بازی هایِ بسیار سبک هستند و این نشان میدهد که هنوز کاربران رو به استفاده حرفه ای از هدست هایِ واقعیت مجازی نیاورده اند، اما بر اساس پیش بینی ها، در 5 سال آینده کاربران بیشترین استقبال را از بازی هایِ سنگین خواهند کرد و بازی هایِ سبک صرفاً توسط گیمرهایی که به تازگی هدست واقعیت مجازی تهیه کرده اند خریداری میشود.

منبع: