747174_1429_2
موسسه IDC آخرین وضعیت فروش گوشی های هوشمند در جهان را به تفکیک سیستم عامل ارائه کرد که مطابق انتظارها، پیشتازی اندروید به بالاترین حد خود از زمان تولد این سیستم عامل تا امروز رسیده است.

این آمار که تا پایان ماه نوامبر مورد محاسبه واقع شده نشان میدهد که در سال جاری یک میلیارد و 445 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در جهان به فروش رسیده که از این میزان یک میلیارد و 228 میلیون دستگاه آن اندرویدی بودند. این رقم به عبارتی 85 درصد از کل گوشی های هوشمند در جهان را شامل میشود که گستردگی و محبوبیت بالای سیستم عامل گوگل را به اثبات میرساند.

بعد از اندروید، آی او اس که رقم آن دقیقا برابر با رقم فروش آیفون های اپل است 14.3 درصد را شامل میشود. نکته جالب اینجاست که اندروید و آی او اس روی هم رفته 99.3 درصد از کل فروش را تشکیل میدهند که دو قطبی شدن سیستم عامل های موبایل را تداعی میکند.

ویندوزفون تنها 4 دهم درصد از این آمار را در اختیار دارد و پیش بینی میشود تا سال 2020 این آمار به 1 دهم درصد هم کاهش پیدا کند. سهم اندروید بر اساس پیش بینی همین موسسه تا سال 2020 به 85.6 درصد خواهد رسید و فروش کل گوشی های هوشمند نیز در آن سال از مرز یک میلیارد و هفتصد میلیون دستگاه عبور خواهد کرد.

gsmarena_001

منبع: