Xperia-Z5-and-Z5-Compact-bottom-640x361

یک روز کاری دیگر و خبری دیگر از درز دهنده مشهور دنیایِ فناوری، vizileaks! به نظر میرسد که سریال خبرهایِ جذاب و هیجان اَنگیز پرچمدار آینده شرکت سونی و برادر کوچکترش ( گوشی هایِ اکسپریا Z5 و Z5 Compact ) تمامی ندارد. در آخرین خبری که درز دهنده مشهور، vizileaks منتشر کرده است، عکسی از قسمت پایین پرچمدار آینده سونی و نسخه کوچترش به چشم میخورد، که در آنها خبری از USB نوع C نمیباشد.

برای آنهایی که اطلاعات زیادی درباره این نوع جدید از USB ندارند باید بگوییم که USB نوع C در واقع نسل جدیدی از USB ها با کاربردهایِ زیادی هستند. اما آن چیزی که شاید بیشتر از همه درباره این نوع USB ها اهمیت دارد، در درجه اول راحتی استفاده از آنهاست. به این معنا که دیگر نیاز نیست نگران برعکس جا خوردن کابل USB خود باشید، چون هر دو طرف کابل و پورت شما به یک شکل هستند.

مزیت بزرگ دیگر، سرعت انتقال بسیار بالاتر و سرعت شارژ شدن بسیار سریعتر نسبت به نسل هایِ قبل است. در نسل سوم USB سرعت انتقال اطلاعات به مرز 5 گیگابایت بر ثانیه میرسید، اما در نوع جدید تا دو برابر بیشتر ( یعنی تا 10 گیگابایت بر ثانیه ) هم میرسد. از طرفی نیرویِ کابل هایِ نسل قبل چیزی حدود 5 ولت و 1.5 آمپر بر ساعت بود، در حالی که نیرویِ کابل هایِ نسل جدید به 20 ولت و پنج آمپر بر ساعت ارتقا پیدا کرده است.

#Z5 hashtag on Twitter 2015-08-06 16-04-10

حال vizileaks با انتشار تصویر فوق در توئیت جدید خود اعلام میکند که در محصولات آینده سونی خبری از USB نوع C نیست. البته این خبر آنچنان تعجب برانگیز نیست، چون یکی از سردمداران سونی موبایل چندی پیش اعلام کرد که سونی به این زودی ها قصد استفاده از USB نوع C در گوشی هایِ خود را ندارد.

هر چند که انتظار معرفی محصولات جدید با این فناوری تا سال 2016 را نداریم، اما هر چه به جلو پیش میرویم شرکت ها رغبت بیشتری برای استفاده از این فناوری در محصولاتشان نشان میدهند. به عنوان مثال چند وقت پیش شرکت نوپایِ چینی One Plus محصول جدید خود، گوشی هوشمند One Plus Two را با فناوری USB نوع C معرفی کرد و شایعات حاکی از آنند که نکسوس بعدی گوگل نیز مجهز به USB نوع C خواهد بود.

همچنین در عکس جدید درز کرده از پرچمدار آینده سونی و نسخه کامپکت آن، قطور بودن نسخه کامپکت نسبت به نسخه اصلی این پرچمدار به خوبی قابل مشاهده است. البته اگر کمی به این تصویر دقت کنیم، متوجه کمی تفاوت در ساختار گوشه هایِ نسخه کامپکت نسبت به نسخه اصلی هم میشویم. اینطور که از تصاویر مشخص است، نسخه اصلی پرچمدار سونی همچون نسل قبل گوشه هایِ گرد و تراش خورده ای دارد، در حالی که نسخه کامپکت آن از چنین ویژگی ای برخوردار نیست.

اما نظر شما همراهان همیشگی درباره این تصاویر درز کرده از پرچمدار آینده سونی و برادر کوچکترش چیست ؟ آیا USB نوع C برای شما یکی از عناصر مهم در انتخاب گوشی بعدیتان محسوب میشود ؟ مثل همیشه، از طریق بخش نظرات منتظر نقطه نظرات شما عزیزان هستیم.