71enwf855ml-_sl1500_

سونی در بدو معرفی کنسول PS4 Pro حرف هایِ بسیار اُمیدوارکننده ای درباره نسل حاضر زد و گفت که PS4 از گردونه رقابت خارج نمیشود و این چنین هم شد؛ اما هر چقدر هم درباره این دو کنسول و شباهت هایِ آنها سخن بگوییم، باز هم تفاوت هایی بین سخت افزار چند سال پیش و سخت افزار جدید وجود دارد.

بر هیچکس پوشیده نیست که سونی بخاطر نیاز بازار دست به توسعه کنسول قدرتمندتری زد و آنرا روانه بازارهایِ جهانی کرد؛ دقیقاً مثل کاری که مایکروسافت در قبال کنسول XBX1 خود کرد. دنیا با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت است و باز ماندن از کورس رقابت اصلاً کار عقلانی و درستی نیست؛ اما باید همیشه خسارات جانبی را به حدأقل میزان ممکن رساند.

کنسول PS4 سونی پس از PS3، یکی از رکورد داران فروش در دنیاست که محبوبیت خاصی بین گیمرها دارد. قبلاً پیرامون این موضوع بحث کرده ایم که خارج کردن مهره قدرتمندی چون PS4 از گردونه رقابت کار بسیار غیرعقلانی و سهل انگارانه ای است، که حدأقل از سونی انتظار چنین حرکتی نمیرفت و چنین هم نشد.

مدیریت این کمپانی ژاپنی درباره معرفی و عرضه کنسول قدرتمندی که جایگاه کنسول اصلی را تصاحب نمیکند تنها و تنها از طرف یک شرکت در دنیا میتوانست صورت بگیرد و آن شرکتی نبود جز سونی. سونی به خوبی داستان معرفی و عرضه کنسول قدرتمند PS4 Pro را مدیریت کرد و با تبلیغات هدف دار و درست توانست اذهان عمومی را به جهت درستی هدایت کند.

همین موضوع هم باعث شد علاوه بر فروش بینظیر کنسول PS4 Pro، فروش کنسول PS4 نیز همچنان ادامه داشته باشد و سونی بتواند هر دو کنسول خود را با هم به فروش برساند. گزارشات رسمی حکایت از فروش بی سابقه کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro و اشتیاق کاربران برایِ تصاحب کنسول جدید سونی دارد.

اما آیا واقعاً تمامی گیمرها فقط به موضوع 4K بودن کنسول PS4 Pro توجه میکنند؟ اگر از کاربرانی که این کنسول را خریداری کرده اند و قبلاً صاحب یک دستگاه کنسول PS4 بوده اند چنین سوالی را بپرسید، شاید با اعتماد به نفس کامل جواب « مثبت » به شما بدهند؛ اما باید بدانید که این پاسخ باز هم به مدیریت درست سونی در این قضیه بازمیگردد و نشأت گرفته از همان تصمیم درست است.

در طی ماههایِ گذشته و به دلیل در دست معرفی بودن کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro، میزان فروش کنسول محبوب PS4 سونی تنها در برخی از مناطق محدود دنیا از کنسول XBX1 مایکروسافت عقب افتاد، اما درست پس از عرضه کنسول PS4 Pro وضع به حالت سابق بازگشت و علاوه بر فروش فوق العاده کنسول مذکور، فروش PS4 مجدداً بر XBX1 پیشی گرفت.

این موضوع همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، بخاطر قیمت بسیار مناسب کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro و کاهش قیمت اساسی کنسول PS4 میباشد و از طرفی، بی ربط به عرضه هدست واقعیت مجازی سونی که تنها 10 روز است بر رویِ قفسه فروشگاههایِ دنیا قرار گرفته است و جشن سونی را کامل کرده است نمیباشد. بر اساس پیش بینی هایِ قبلی، تعطیلاتِ سال جدید میلادی، دوره مالی بسیار خوبی را برایِ سونی رقم خواهد زد.

منبع: