بزرگترین هواپیمای دنیا اولین پرواز خود را تجربه کرد

0
۱,۶۱۷

بزرگترین هواپیمای دنیا صبح شنبه اولین پرواز خود را تجربه کرد. هواپیمای موشکی Stratolaunch شنبه صبح تیک آف و دو ساعت بعد به راحتی فرود آمد. این هواپیما توسط شرکت Stratolaunch ساخته شده، این هواپیما با 500 هزار پوند وزن و با 385 فوت طول بال، ساعت 10 صبح از فرودگاه Mojave Air در کالیفرنیا بلند شد. این یک پرواز آزمایشی برای این هواپیما بود که برای پرتاب فضاپیما به خارج از مدار زمین استفاده خواهد شد. به گفته این شرکت این پرواز 150 دقیقه ادامه داشت سپس این هواپیما به راحتی فرود آمد.

این هواپیما با طراحی همراه با دو بدونه ساخته شده تا بتواند در ارتفاع 35000 فوتی پرواز کند، جایی که می تواند فضاپیما هایی را در مدار زمین رها کند، تا این موشک ها خودشان را به مدار سیاره ای برسانند. در این پرواز ویژه فضاپیمایی وجود ندارد. اما این شرکت یک مشتری به نام Northrop Grumman دارد که قصد دارد از Stratolaunch برای ارسال موشک Pegasus XL به فضا استفاده کند.

ژن فلوید مدیر عامل Stratolaunch در رابطه با پرواز بزرگترین هواپیمای دنیا می گوید “برای من واقعا لحظه احساسی بود، که همچین هواپیمای غول پیکری پرواز کند”. این هواپیما به هدف اولیه که رسیدن به سرعت 175 مایل بر ساعت در ارتفاع 15000 فوتی بود رسید. پرواز امروز دقیقا سه ماه بعد از اینکه شرکت Stratolaunch “بیش از 50 نفر ” کارمندان خود را اخراج کرد و تلاش های خود برای توسعه موشک ها را لغو کرد. در اصل، این شرکت قصد داشت مجموعه کامل راکت ها از جمله یک فضاپیما ، را بسازد. تغییرات ایجاد شده در برنامه ها به دلیل مرگ ناگهانی یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، پل آلن، که در سال 2011 با Stratolaunch شروع به کار کرد، آغاز شد.
بزرگترین هواپیمای دنیا
نام آلن در مطبوعات امروز به شدت مطرح شد بدون تردید، اگر او در کنار ما بود به شدت مفتخر بود که هواپیما را به پرواز در آورده باشد. با وجود اینکه امروز اینجا نبود ولی من صدای او را در گوشم می شنیدم که می گفت ” متشکرم “. Stratolaunch در طی تماس مطبوعاتی هیچ سوالی را پاسخ نداده و هیچ اشاره ای به آنچه در آینده برای هواپیما به بار می آورد و وضعیت کنونی هواپیما چگونه است، نکرده است.

جاده راه اندازی شده برای کار امروز، تعداد بیشماری از تست ها را در طی چند سال گذشته گذرانده بود که می توان به روندهای اولیه تست و آزمایش موتور در سال 2017 در این جاده و گذر تعدادی از تاکسی ها در باند فرودگاه در سرعت های مختلف اشاره کرد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here