ap_resize
قابلیت Do Not Disturb از جمله ویژگی هایی است که هم اکنون نیز کاربران اندروید در نسخه لالی پاپ آن را تجربه میکنند. اما گوگل در اندروید 6.0 مارشمالو یک حالت جدید به این قابلیت اضافه کرده بود که بعد از مدتی به دلایل نامعلوم از این نسخه حذف شد.

Do Not Disturb به معنای لغوی کلمه یعنی مزاحم نشوید و این قابلیت در هنگام سایلنت کردن دستگاه ظاهر میشود. با استفاده از این قابلیت میتوانید تعیین کنید که برای مدت معینی مثلا 1 ساعت هیچ هشداری برای پیام ها و تماس ها دریافت نکنید. در نسخه اندروید 6.0 گوگل حالت جدیدی را به این قابلیت افزود که توسط آن میتوانستید تنظیم کنید که تا زمان آلارم بعدی هشدارها به صدا در نیایند.

این حالت که بسیار هم جالب و کاربردی بود بعد از مدتی از اندروید 6.0 حذف شد اما بعد از انتشار رسمی اندروید 6.0.1 کاربران از بازگشت این قابلیت به دستگاه های خود خبر دادند.

این ویژگی که چندی قبل در اندروید 6.0.1 دوباره به سیستم عامل گوگل بازگشته بود، باز هم در یک تصمیم عجیب توسط گوگل از اندروید 6.0.1 حذف شده است. هنوز دلایل این اقدام گوگل مشخص نیست اما این قابلیت به دست گوگل و از روی دستگاه های نکسوس برداشته شده و ممکن است در نسخه های شرکتی که توسط شرکت های دیگر مثل سونی ارائه میشود این قابلیت همچنان در مارشمالوی گوگل جای داشته باشد.

منبع: