Sony-Xperia-Z5-family_2-640x360

تقریباً 2 ساعت مانده به شروع مراسم معرفی نسل جدید گوشی هایِ خانواده Z سونی و خبرها حتی در این دقایق و ثانیه هایِ آخر هم از جزئیات خانواده Z5 به بیرون درز میکند. شب گذشته بنچمارکی به دست ما رسید که البته در پایان شب قید کردیم که ظاهراً از نسخه آزمایشی و اولیه گوشی هایِ مذکور گرفته شده بود و نزدیک به واقعیت نبود.

حال یکی از منابع خبری ما از چین تصویر دو تست بنچمارک از نسخه اصلی گوشی اکسپریا Z5 و برادر کوچکترش، گوشی اکسپریا Z5 کامپکت را منتشر کرده است. در این تست هایِ بنچمارک که توسط نرم افزار معتبر AnTuTu گرفته شده است، نسخه اصلی گوشی اکسپریا Z5 امتیازی حدود 57.300 آورده است و برادر کوچکترش، گوشی اکسپریا Z5 کامپکت موفق به کسب امتیازی حدود 60.900 شده است.

کسب چنین امتیازی توسط اعضایِ خانواده Z5 آن هم در این فریمور ابتدایی و آزمایشی بسیار جالب توجه است و تا به امروز این گوشی هایِ هوشمند توانسته اند بالاترین امتیاز را در بین گوشی هایِ اکسپریایِ سونی به دست آورند. شاید جالب باشد بدانیم که اکسپریا Z3 Plus که از همین نسل پردازنده اسفتاده میکند در فریمورهای ابتدای خود پا را از امتیاز 50 هزار فراتر نگذاشته بود. بهبود نتیجه بنچمارک اکسپریا Z5 نشان از بهبود کلی این پردازنده در نسل های جدید خود دارد و در این بین کنترل حرارت و رفع مشکلات نرم افزاری از جانب سونی را نیز نباید فراموش کنیم. در مجموع کسب این نتیجه آن هم در فریمور آزمایشی بدان معناست که نسخه هایِ نهایی به رقمی بالاتر از اینها دست خواهند یافت و از این رو میتوان حدس زد که سونی در کنترل دمایِ سری گوشی هایِ Z5 موفق عمل کرده است.