همانطور که مطلع هستید، گزارش مالی کامل سال 2016 میلادی کمپانی سونی ساعاتی پیش منتشر شد. بر اساس گزارش منتشر شده، سونی تا به امروز موفق به فروش بیش از 60 میلیون کنسول PS4 در دنیا شده است، که رقم بسیار قابل توجهی است و در رقابت با کمپانی مایکروسافت، سونی را در جایگاه برتر قرار میدهد.

سونی اینبار از واژه « ارسال شده » به جایِ « فروخته شده » در گزارش مالی خود استفاده کرده است. این بدان معناست که سونی بیش از 60 میلیون نسخه از کنسول PS4 را به دست توزیع کنندگان و خُرده فروشی هایِ بزرگ دنیا رسانده است، که قطعاً در ماه هایِ آتی اثر آن مشخص خواهد شد؛ اما مبنایِ سونی باز هم میزان دقیق فروش و همان 60 میلیون نسخه فروخته شده میباشد.

سونی ادعا میکند که در سال مالی 2016 میلادی موفق به فروش 20 میلیون نسخه از کنسول PS4 خود شده است. سال مالی 2016 میلادی همانطور که اشاره شد از 1 آوریل 2016 میلادی شروع و در 31 مارس 2017 میلادی به پایان رسید. سونی پیش بینی کرده است که در سال مالی پیشِ رو که تا 31 مارس 2018 میلادی به اتمام خواهد رسید حدود 18 میلیون نسخه از کنسول PS4 را به فروش خواهد رساند.

این کاهش فروش تنها یک پیش بینی اولیه است و باید انتظار افزایش این میزان و فروش حدود 80 میلیون نسخه از کنسول PS4 را تا پایان سال مالی 2017 میلادی داشته باشیم. مایکروسافت هنوز حرفی از فروش کنسول XBX1 به میان نیاورده است، اما گفته میشود نینتندو تا کنون موفق به فروش 3 میلیون نسخه از کنسول قابل حمل Switch خود شده است، که در یک سال میتواند رکوردی 10 میلیونی از خود به جای بگذارد.

منبع: