رنگ هایی مثل سفید یا مشکی، معمولا پای ثابت رنگبندی گوشی های هوشمند هستند. اما در کنار این رنگ های مشهور، معمولا شرکت ها هر از چند گاهی رنگ های خاص را به برخی از تلفن های هوشمند خود اضافه میکنند.

امروز بازی سنتی استقلال و پرسپولیس برگزار خواهد شد و به همین بهانه، ما تصمیم گرفتیم تا نگاهی به گوشی های سونی در گذر زمان داشته باشیم که با یکی از دو رنگ آبی یا قرمز پا به بازار گذاشتند.

سونی بیشتر در سال های دور از رنگ های آبی و قرمز در گوشی های اکسپریا استفاده کرده بود اما در این اواخر، سابقه معرفی اکسپریا XZ را با رنگ آبی داشته است. به هر حال، با هم نگاهی کوتاه به دو رنگ آبی و قرمز در گوشی های سونی خواهیم انداخت.

آبی
اکسپریا XZ آخرین و مشهورترین اسمارت فون سونی با رنگ آبی است که البته با رنگ آبی جنگلی شناخته میشود. سونی سابقه استفاده از رنگ های آبی ناخالص را هم دارد. مثل رنگ سبزآبی اکسپریا Z3 Plus و یا آبی مهی در اکسپریا X Compact که این هم به تازگی معرفی شده است. اما در سال های نه چندان دور، رنگ آبی خالص بارها در گوشی های سونی مورد استفاده قرار گرفته بود.

شاید آبی ترین گوشی سونی در سال های اخیر اکسپریا Tipo باشد اما به جز این دستگاه و همینطور اکسپریا XZ، مدل های دیگری بودند که برخی از آنها به صورت آبی ناخالص رنگ آمیزی شده بودند. مثل Midnight Blue در اکسپریا Arc، آبی گرادیان در اکسپریا Neo و یا سفید و آبی در اکسپریا X8.


قرمز

رنگ قرمز نیز تاکنون چندین بار در گوشی های اکسپریا استفاده شده که آخرین و شاخص ترین آنها اکسپریا SP است. اکسپریا Ion، اکسپریا P، اکسپریا Sola، اکسپریا L و اکسپریا ZL در کنار اکسپریا SP و چند گوشی قدیمی دیگر از سونی نیز این رنگ را در رنگ های اصلی خود داشتند.

نکته بسیار جالب اینجاست که اکسپریا Tipo و اکسپریا Neo که در فهرست قبلی با رنگ آبی حضور داشتند، اینجا نیز قرار دارند. به این معنی که این دو دستگاه تنها گوشی های هوشمند سونی هستند که به صورت مسالمت آمیز هم رنگ آبی و هم رنگ قرمز را در بین رنگ های اصلی خود میبینند.

Xperia-SP-red-1240x840-22d7d4c41d4056df3e33b8b7407d768f

sony-xperia-l-red-

sony-xperia-sola-red

Sony-Xperia-tipo

xperia-p-red-486x489

xperia-ion-red-black

با یک نگاه کلی به نظر میرسد سونی تجربه استفاده از رنگ قرمز را بیشتر داشته است. اما مدت ها از آخرین اکسپریای قرمز رنگ میگذرد که نشان میدهد در سال های اخیر تمایل سونی بیشتر به سمت رنگ آبی بوده است. البته شاید تمایل بازار و سلایق مشتریان تاثیر بیشتری در این تصمیم از طرف سونی داشته باشد. به هر حال آبی یا قرمز، رنگ های زیبایی هستند که بارها در اکسپریاهای سونی مشاهده کردیم. آبی استقلالی یا قرمز پرسپولیسی امروز یک جدال دیگر با هم دارند. فارغ از اکسپریا و رنگ های آن، به نظر شما نتیجه بازی امروز چه خواهد بود؟