10
در حالی که این روزها کاربران گوشی های هوشمند اکسپریا به دنبال به روزرسانی لالی پاپ برای گوشی های خود هستند اما سونی هنوز اقدام به انتشار این آپدیت برای کاربران خود نکرده است. با این حال و مخصوصا در این روزها، سونی یکی پس از دیگری برنامه های اختصاصی خود را به نسخه های جدیدتر به روز میکند.
در چند روز گذشته برنامه های بسیاری از سوی سونی آپدیت شدند. در جدیدترین به روزرسانی نیز برنامه Folding@Home که از عمر آن کمتر از دو ماه میگذرد نسخه ای جدید را دریافت کرده است. در این به روزرسانی برنامه به نسخه ۱٫۰۰٫۳۷ ارتقا یافته است. در این به روزرسانی پشتیبانی از گوشی های غیر اکسپریا و نیز پشتیبانی از اندروید ۵٫۰ لالی پاپ به این برنامه اضافه شده است.
Folding@Home یک پروژهٔ رایانش توزیع شده برای تحقیق دربارهٔ بیماری‌ها است. شبکهٔ «فولدینگ در خانه» از ۱ اکتبر ۲۰۰۰ در دانشگاه استانفورد آغاز شده است. این پروژه رایانش داوطلبانه و رایانش مشبک در حقیقت عمل شبیه‌سازی تاخوردن پروتئین‌ها و شبیه‌سازی طراحی برای تولید داروهای جدید و مؤثر برای درمان امراض سخت را انجام می‌دهد. این پروژه منابع استفاده نشده پردازنده‌ها در رایانه هزاران کاربر داوطلب را در سراسر دنیا که نرم‌افزار کم‌حجم این پروژه را نصب نموده‌اند به خدمت می‌گیرد.
سونی موبایل که هیچگاه از کمک به درمان بیماری ها دریغ نکرده این بار نیز دست به کار شده و برنامه اختصاصی Folding@Home را در ابتدا برای کاربران گوشی های اکسپریا عرضه کرد. حالا نیز در جدیدترین نسخه از این برنامه علاوه بر گوشی های اکسپریا دیگر دستگاه های اجرا کننده اندروید ۴٫۴ و بالاتر نیز به لیست گوشی های پشتیبانی شده اضافه شده اند. به گفته سونی این برنامه کاملا امن بوده و هیچ اطلاعاتی را از گوشی همراه شما خارج نمیکند. فقط به نوعی با فعال سازی این برنامه قدرت پردازشی گوشی شما زمانی که گوشی در حالت Sleep قرار دارد برای کمک به کشف بیماری ها قرض داده میشود.
این برنامه هم اکنون در پلی استور سایت تخصصی اکسپریا قابل دریافت است. شما نیز میتوانید با نصب این برنامه و فعال سازی آن در این عمل خیر خواهانه سهیم باشید.