xperia-z-preview-18
خبر آغاز به روزرسانی اندروید 5.0 را برای اکسپریا Z در خبرهای قبلی خواندیم. این به روزرسانی روز گذشته به صورت OTA در دسترس کاربران قرار گرفت که در همان ساعات اولیه بسیاری از کاربران اقدام به ارتقای نسخه نرم افزاری دستگاه خود به اندروید 5.0 کردند. این برای اولین بار بود که سونی به روزرسانی OTA را قبل از برنامه PC Companion در اختیار کاربران قرار داد.

این به روزرسانی پس از گذشت یک روز از انتشار رسمی به صورت OTA حالا از طریق برنامه PC Companion در دسترس قرار گرفته است. از صبح امروز کاربران مدل C6602 این دستگاه در کشور تایوان شاهد پیغام به روزرسانی بودند و پس از آن نیز مناطق دیگر از جمله آمریکا نیز این به روزرسانی را دریافت کردند.

پس از مدل C6602 که صبح امروز به عنوان اولین مدل اکسپریا Z این آپدیت را دریافت کرد از دقایقی قبل نیز به روزرسانی لالی پاپ برای مدل C6603 نیز آغاز شد. کشور سوئد به عنوان اولین کشور برای مدل C6603 این به روزرسانی را دریافت کرد. با آغاز به روزرسانی لالی پاپ برای هر دو مدل اکسپریا Z انتظار میرود به سرعت دیگر مناطق نیز شاهد دریافت این به روزرسانی باشند.

به محض انتشار این به روزرسانی برای هر دو مدل این دستگاه در خاورمیانه رام رسمی آن را برای نصب از طریق فلش تولز در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. خبرهای تکمیلی را از سایت تخصصی اکسپریا دریافت کنید.

آپدیت: این به روزرسانی با وجود آغاز آن از هفته قبل ولی در چند روز اخیر تنها در دو کشور قابل دریافت بود. اما از ساعتی قبل این آپدیت به سرعت در کشورهای دیگر نیز قابل دریافت است. تا این لحظه کاربران در بیش از 10 کشور موفق به دریافت این نسخه شدند و رفته رفته نیز به شمار مناطقی که این به روزرسانی در آنها منتشر شده افزوده میشود. به محض انتشار این آپدیت در خاورمیانه در خبری مجزا آن را به شما اطلاع خواهیم داد.