Logo_VAIO
Vaio نامی آشنا برای علاقه مندان به سونی است. نامی خاطره انگیز که کم کم از ذهن طرفداران سونی خارج می شود. سونی به علت مشکلات مالی در اوایل سال جاری مجبور به واگذاری بخش لپ تاپ های خود شد و حالا برند تجاری Vaio به طور مستقل در حال فعالیت است. البته نام سونی هنوز از بدنه Vaio جدا نشده است و شاید جالب باشد تا بدانیم سونی همچنان 5% از سهام این شرکت را در اختیار دارد و به نوعی یکی از مالکان آن محسوب میشود.

اما از این ها بگذریم حالا Vaio پس از جدا شدن از سونی قصد ورود به بازار گوشی های هوشمند را دارد. بر اساس منابع خبری Vaio قصد دارد اولین گوشی هوشمند خود را به زودی و در کشور ژاپن معرفی و عرضه کند. گوشی هوشمند Vaio از یک صفحه نمایش 5 اینچی بهره میبرد و قرار است به طور اختصاصی برای اپراتور NTT Docomo عرضه شود.

نام Vaio آنقدر با نام سونی گره خورده که نمیتوانیم با وجود واگذاری، این بخش را از سونی جدا بدانیم. هر چند که اولین گوشی هوشمند Vaio به صورت جهانی عرضه نخواهد شد اما از یک برند محبوب همچون Vaio با تجربیات یک شرکت بزرگ چون سونی انتظار میرود این شرکت نیز به زودی در رقابت بزرگان بازار گوشی های هوشمند وارد شود.