sony_xperia_sp_on_stone
هرچند که سونی به طور رسمی پشتیبانی نرم افزاری خود را از اکسپریا SP قطع کرده است اما همیشه پایان پشتیبانی رسمی به منزله پایان عمر یک گوشی نیست! مخصوصا اگر پای یک گوشی هوشمند محبوب و پر طرفدار مثل اکسپریا SP به میان باشد!

پس از اینکه در روزهای گذشته صاحبان برخی مدل های سونی همچون اکسپریا L، اکسپریا Z و … طعم شیرین آب نبات چوبی را چشیدند حالا نوبت به اکسپریا SP رسید تا تجربه شیرین اندروید 5.0 را در اختیار کاربرانش قرار دهد.

این رام توسط یکی از توسعه دهندگان XDA به نام bagyusz ساخته شده است. مهم ترین مشخصه این رام قابلیت نصب بر روی بوت لودر بسته است! این یک فرصت استثنایی برای آنهایی است که با وجود باز نکردن بوت لودر دستگاه خود تمایل به استفاده از اندروید 5.0 دارند.

این رام هم اکنون در نسخه ابتدایی خود به سر میبرد. بر اساس گزارش سازنده قسمت هایی که در این رام به درستی کار میکنند یا با مشکل رو به رو هستند به صورت زیر است.

USB Charging : Ok
USB ADB : Ok
USB MTP : Ok
Video : Ok
Audio : Ok
Sensors : Ok
Screen rotation : Ok
WLAN : Not work
WLAN Hotspot : Not work
GPS : Not tested
GSM : Ok
GSM Data : Not tested
GSM Voice : Not tested
GSM SMS : Not tested
Bluetooth : Ok
NFC : Not work
Camera : Not work
FM Radio : Not work
Keyboard : Ok
MHL : Not tested
OTG : Not tested

طبیعی است که این رام هنوز برای استفاده روزانه مناسب نیست. اما برای شروع بسیار امیدوار کننده است. انتظار میرود در آینده ای نزدیک شاهد یک نسخه نرم افزاری کامل و بدون نقص از اندروید 5.0 برای اکسپریا SP باشیم.

برای دانلود رام و چگونگی نصب آن به تاپیک زیر در انجمن مراجعه کنید. هرگونه سوال و مشکل در رابطه با این رام را نیز میتوانید در تاپیک زیر مطرح کنید.

رام LBL لالـی پـاپ ( اندروید 5 ) برای Xperia Sp

 

Screenshot-2014-11-20-12-47-16 Screenshot-2014-11-20-12-48-58 Screenshot-2014-11-20-12-47-31