ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت است. خانواده‌ها و کسب و کار با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیر ضروری خود به مدت یک ساعت آن را یادآوری می‌کنند و آرمان نخست این اقدام این است که آگاهی دربارهٔ تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان ابقا شود.

ساعت زمین نخستین بار توسط روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد در سال ۲۰۰۷، زمانی مطرح شد که ۲٫۲ میلیون نفر از ساکنین سیدنی اقدام به خاموش کردن چراغ‌های غیرضروری کردند. به دنبال این اقدام سیدنی، بسیاری از شهرهای دیگر جهان، این رویداد را به تصویب رساندند.

رویداد ساعت زمین در ایران نیز همگام با سایر نقاط جهان هر ساله برگزار میگردد. ششمین رویداد ساعت زمین در ایران، امشب از ساعت 20:30 تا 21:30 در تهران اجرا میشود که در آن چراغ های پل طبیعت، برج میلاد و تمام المان های مهم شهری تهران به مدت یک ساعت خاموش خواهند شد.

مراسم ساعت زمین علاوه بر تهران و سایر شهرهای ایران، در 7 هزار شهر از 162 کشور جهان هم برگزار خواهد شد. سونی به همین مناسبت، یک تم بسیار حرفه ای و شکیل را منتشر کرده تا به سهم خود، در گسترش این رویداد مهم شرکت کند. این تم هر چند که در دسته تم های مناسبتی قرار میگیرد، اما بسیار حرفه ای ساخته شده که میتواند با سلیقه بسیاری از کاربران سازگار باشد. این تم هم اکنون به صورت رایگان در گوگل پلی قرار دارد که از لینک زیر میتوانید آن را دریافت کنید.

دانلود تم Earth Hour for Xperia به صورت رایگان