Android-7.0-Nougat-logo

اَندروید 7.0 نوقا شاید در نظر بسیاری یک بروزرسانی ظاهری بسیار کوچک برایِ اَندروید مارشمالو به حساب بیاید، اما باید بگوییم که اینطور نیست و گوگل تمام تلاش خود را در جهت بهبود سیستم عامل اَندروید به کار گرفته است. گوگل چندی پیش آخرین نسخه پیش نمایش اَندروید 7.0 نوقا را برایِ توسعه دهندگان منتشر کرده بود و بعد از چند روز این بروزرسانی برایِ نسخه تک سیم کارته گوشی اکسپریا Z3 نیز منتشر شد.

در همان زمان اشاره کردیم که فاصله زیادی تا عرضه اَندروید 7.0 نداریم و اَکنون پیش بینی هایِ ما رنگ و بویِ واقعیت به خود گرفته است. دو روز پیش اُپراتور کانادایی Telus در برنامه ریزی بروزرسانی گوشی هایِ خود، در مقابل نسخه آینده سیستم عامل اَندروید برایِ دستگاههایِ Nexus 5X و Nexus 6P اَندروید 7.0 نوقا را ذکر کرد و در باب تاریخ انتشار آن نیز، 22 آگوست ( یعنی 2 روز دیگر ) را نوید داد.

Update “end of August” – Optus Android 7.0 release date is August 22 according to Telus AndroidAuthority

این تاریخ در واقع اولین تاریخ قطعی برایِ انتشار جدیدترین نسخه از سیستم عامل آینده گوگل میباشد و شاید به دلیل اینکه از زبان این اُپراتور کانادایی مطرح شد، در ابتدایِ راه مورد قبول بسیاری از رسانه هایِ خبری قرار نگرفت و بسیاری از آن با عنوان شایعه یاد کردند. اما این تاریخ تا حدود بسیار زیادی محتمل به نظر میرسد، چون دقیقاً چنین تاریخی از سویِ کمپانی L.G برایِ انتشار نسخه پیش نمایش اَندروید 7.0 برایِ برخی از دستگاههایِ G5 در کره جنوبی نیز مورد اشاره قرار گرفته است.

اما اواخر دیروز بود که یک اُپراتور دیگر تاریخی در ماه جاری میلادی را به عنوان تاریخ نهایی انتشار اَندروید 7.0 نوقا اعلام کرد، تا ما اُمید بیشتری به انتشار نسخه جدید اَندروید در هفته هایِ آتی داشته باشیم. اُپراتور اُسترالیایی Optus اعلام کرد که نسخه نهایی اَندروید 7.0 نوقا هم اَکنون در حال تست میباشد و پیش بینی میشود اواخر ماه جاری میلادی ( آگوست ) برایِ دستگاه Nexus 6P منتشر شود.

Android Software Updates 19 08 2016 Yes Crowd

تا به اینجایِ کار ما با 2 تاریخ سر و کار داریم. تاریخ اول به دو روز دیگر، یعنی 22 آگوست 2016 میلادی اشاره دارد و تاریخ دوم اواخر ماه جاری میلادی را به عنوان تاریخ انتشار نسخه نهایی اَندروید 7.0 اعلام کرده است. در مجموع نمیتوان به این تاریخ ها به دیده حقیقت نگریست و از طرفی نیز نمیتوان آنها را نقض کرد. بهتر است فعلاً حد وسط را در نظر بگیریم و منتظر باشیم تا خبرهایی قطعی از سویِ منابع معتبر منتشر شود.

منبع: