darth_vader_micro_sd_androidpit-w782

آیا تابحال به علایم رویِ بسته بندی کارت هایِ حافظه توجه کرده اید؟ علایمی که معمولاً ظرفیت، سرعت تبادل اطلاعات یا نوع این مموری کارت ها را مشخص میکنند. حالا و پس از گذشت مدت زمان زیادی، باید با یک علامت جدید آشنا شوید، علامتی که به صورت انحصاری برایِ گوشی هایِ اَندرویدی در نظر گرفته شده است و نشان دهنده سرعت اجرایِ برنامه ها میباشد.

این علامت جدید به کاربران کمک خواهد کرد بتوانند پیش از خرید مموری کارت مد نظر خود سرعت اجرا و بارگذاری نرم افزار و بازی هایِ مختلف را در مقیاس هایِ از پیش تعیین شده بسنجند و در صورت تمایل رو به خرید کارت هایِ حافظه با سرعت اجرایِ برنامه بالاتری بیاورند و دیگر در زمان اجرایِ برنامه هایِ گوشی اَندرویدی خود هیچگونه تأخیری را شاهد نباشند.

البته این موضوع به نفع کاربرانی است که از گوشی هایِ با اَندروید مارشمالو و بالاتر بهره میبرند، چون گوگل از سال 2015 قابلیت Adoptable Storage یا تطبیق پذیری کارت هایِ حافظه با سیستم عامل اَندروید را به صورت انحصاری به سیستم عامل خود افزوده است و از این طریق کاربران میتوانند میزانی از حافظه جانبی را به عنوان حافظه اجرایِ نرم افزارهایِ خود اختصاص دهند.

بنیاد بررسی و صدور علایم تجاری مموری کارت ها انواع و اقسام کارت هایِ حافظه را مورد بررسی دقیق قرار میدهد و اَکنون یک استاندارد جدید به این بررسی ها اضافه شده است. همانطور که اشاره شد، این موضوع بسیار برایِ کاربران حائز اهمیت خواهد بود، چون به این طریق سازندگان کارت هایِ حافظه میتوانند کلاس سرعت اجرایِ نرم افزار توسط کارت حافظه خود را با علایمی به اطلاع کاربران برسانند.

appperf-shortlong2-5e87c9f45bbc8016a5c0aa97f094df5d

انجمن مموری کارت هایِ دنیا برایِ این ویژگی بسیار خاص علامت Class 1 یا A1 را در نظر گرفته است. این انجمن به این نتیجه رسیده است که کاربران در سال هایِ اَخیر بیشتر نیاز به سرعت اجرایِ برنامه ها و بازی ها دارند. بر همین اساس، این انجمن علامت انحصاری خاصی که به آن ها اشاره شد را از این به بعد بر رویِ مموری کارت هایِ دارایِ چنین قابلیتی حک خواهد کرد، که مبین اطلاعات زیر میباشد:

– دسترسی تصادفی برایِ خواندن اطلاعات ورودی و خروجی: 1500 واحد در ثانیه

– دسترسی تصادفی برایِ نوشتن اطلاعات ورودی و خروجی: 500 واحد در ثانیه

– سرعت اجرایِ دائمی و پایدار: 10 مگابایت/ثانیه

منبع: