androidpit-android-nougat-9734-w782

سونی موبایل پیوسته در حال تلاش میباشد تا آخرین تجربه کاربری سیستم عامل برتر اَندروید را به گوشی هایِ اکسپریا بیاورد و مهندسین بخش نرم افزاری سونی موبایل روز و شب در حال تلاش برایِ آماده سازی بهترین ها برایِ بهترین کاربران گوشی هایِ هوشمند در دنیا هستند.

اگر به خاطر داشته باشید، سونی چندی پیش و در خلال یکی از کنفرانس هایِ خبری خود، به صورت سهوی پرده از یک راز بزرگ پیرامون بروزرسانی بعدی و بزرگ اَندروید برایِ گوشی هایِ اکسپریا برداشت. بر اساس اسلایدی که در یکی از بخش هایِ کنفرانس خبری سونی پخش شد، سونی موبایل تاریخ احتمالی انتشار اَندروید 7.0 برایِ گوشی هایی که این بروزرسانی را دریافت خواهند کرد اعلام کرد.

در اسلاید مذکور، قید شده بود که گوشی هایِ اکسپریا XZ و اکسپریا X Performance، دو گوشی سونی که مجهز به آخرین دستاورد کمپانی آمریکایی کوآلکام، اسنپدراگون 820 هستند، با هم و در تاریخی حدود اواخر اُکتبر بروزرسانی اَندروید 7.0 نوقا را به عنوان اولین گوشی هایِ اَندرویدی سونی دریافت خواهند کرد و گوشی هایِ دیگر به ترتیب در ماههایِ بعدی این بروزرسانی را تجربه خواهند کرد.

sony-xperia-android-nougat-roadmap-640x4311

اَکنون مدتی است که از زمان عرضه گوشی پرچمدار اکسپریا XZ سونی در دنیا میگذرد و اینطور که به نظر میرسد، سونی در نظر دارد بر طبق زمانبندی هایِ از پیش اعلام شده، اَندروید 7.0 نوقا را هر چه سریعتر به دست خریداران اولین پرچمدار خانواده X و گوشی برتر اکسپریا X Performance برساند. اما چرا چنین فکری میکنیم؟

چندی پیش نرم افزار هواشناسی اختصاصی گوشی هایِ اکسپریا به عنوان اولین نرم افزار سیستمی سونی با پشتیبانی از اَندروید 7.0 نوقا به نسخه ای جدید بروزرسانی شد و در بروزرسانی هایِ اَخیر یکی از قابلیت هایِ ذاتی اَندروید 7.0، که همان پشتیبانی از حالت چند پنجره میباشد به این نرم افزار اَفزوده شد.

پس از نرم افزار هواشناسی سونی، چند نرم افزار سیستمی دیگر نیز با پشتیبانی از اَندروید 7.0 به نسخه ای جدید بروزرسانی شدند، اما پشتیبانی از یکی از ویژگی هایِ ذاتی اَندروید نوقا چیزی است که نمیشود از آن به سادگی گذشت. به نظر میرسد سونی تمام تلاش خود را به کار گرفته است که هر چه زودتر کام خریداران پرچمدار جدیدش را با نوقا شیرین کند و این اتفاق میمون میتواند سرآغازی برایِ بروزرسانی سریعتر سایر گوشی هایِ اکسپریا به اَندروید N باشد. نظر شما همراهان همیشگی در این باره چیست؟