اگر به خاطر داشته باشید، چندی قبل به اطلاع شما رساندیم که اکسپریا XZ Premium از این پس از ویدئوهای 4K HDR در شبکه NETFLIX پشتیبانی خواهد کرد. این خبر بسیار خوبی برای کاربران این گوشی هوشمند از سونی است که با صفحه نمایش 4K HDR تنها گوشی هوشمند در جهان باشد که این قابلیت را به صورت کامل در اختیار خواهند داشت.

این اتفاق آنقدر مهم بود که سونی موبایل در خصوص آن واکنش نشان داده و بیانیه ای را در همین مورد صادر کرده است. بیانیه رسمی سونی در همین مورد از طریق دفتر سونی موبایل ایران به دست ما رسیده که آن را در اختیار شما قرار میدهیم. متن بیانیه به شرح زیر است:

با امکان تماشای سرگرمی‌های مورد علاقه در Netflix با فناوری فوق‌العادهٔ «دامنهٔ پویای بالا»‏ (HDR)، تجربهٔ کاربری دارندگان Xperia XZ Premium حتی بهتر از قبل می‌شود.

چرا HDR این‌قدر هیجان‌انگیز است؟ چون رنگ، کنتراست و نور همه ارتقا می‌یابند و تجربه‌ای همه‌چانبه و مانند دنیای واقعی را ارائه می‌کنند که فقط باید دید تا باور کرد.

مارکوس یی، متخصص توسعهٔ روابط تجاری Sony Mobile، دربارهٔ اینکه چرا HDR قابلیت فوق‌العاده‌ای برای طرفداران Netflix و دارندگان Xperia XZ Premium است، گفت: «HDR به تماشاگران امکان تجربهٔ فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را با رنگ‌هایی فوق‌العاده و همانند دنیای واقعی و چزئیاتی بیشتر برای واقع‌گرایی چشمگیر، فراهم می‌آورد. Netflix پیشروی حوزهٔ سرگرمی است و اکنون کاربران XZ Premium می‌توانند محتوای ویدیویی را با بالاترین کیفیت ممکن در هر کجا که می خواهند، تماشا کنند.»

کسانی که آن‌قدر خوش‌شانس بوده‌اند که تاکنون مالک XZ Premium شده باشند و اشتراک ممتاز Netflix را برای تماشای فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی با قابلیت HDR دارند، تنها کافی است به تنظیمات Netflix رفته و کیفیت پخش جریانی ویدیو را روی « high» قرار دهند و هم‌زمان از سرعت بالای اتصالشان به اینترنت اطمینان حاصل نمایند. برای آگاهی از پیش‌نیازهای استفاده از این سرویس اینجا را ببینید.

اعضای Netflix می‌توانند تعداد زیادی از برنامه‌ها مانند «اوکجا»، «میز سرآشپز» و همهٔ سریال‌های Marvel را با HDR تماشا کنند. در طول سال ۲۰۱۷ هم تعداد زیادی از برنامه‌های هیجان‌انگیز مانند قسمت دوم «چیزهای عجیب»، « مدافعان مارول» و «روشنایی» به این عناوین اضافه خواهند شد. اطلاعات بیشتر دربارهٔ Xperia XZ Premium را در اینجا بیابید.