PlayStation_Now_PC_2-600x314

همانطور که در جریان هستید، مایکروسافت به دلیل در اختیار داشتن خیل عظیمی از کاربران ویندوز، مدتی است که به کاربران کنسول XBX1 اجازه تجربه کردن بازیهایِ این کنسول را بر رویِ کامپیوترهایِ شخصی میدهد. اما سونی به نوعی از این ویژگی تا به امروز محروم بود و اَکنون این مهم توسط کمپانی ژاپنی سونی برایِ کاربران کنسول Playstation 4 ممکن شده است.

ساعاتی پیش سونی تأیید کرد که سرویس Playstation Now به زودی برایِ کاربران سیستم عامل ویندوز در دسترس خواهد بود و صاحبان کنسول PS4 میتوانند بدون هیچگونه نگرانی و تنها با چند کلیک ساده، بازیهایِ بینظیر پلی استیشن 4 را بر رویِ کامپیوترهایِ شخصی و لپ تاپ هایِ خود تجربه کنند.

سونی پیش از این سرویس Playstation Now را برایِ کنسول PS3 خود راه اَندازی کرده بود تا کاربران بتوانند بازیهایِ پلی استیشن را از طریق برخی از سرویس هایِ تابعه تجربه کنند. اما این سرویس نیاز به یک تلویزیون سونی و پرداخت ماهیانه 19.99 دلار بود و صدها عنوان بازی انحصاری را در اختیار کاربران میگذاشت. در حال حاضر حدود 400 عنوان انحصاری کنسول پلی استیشن همچون سری God Of War و Uncharted در دسترس کاربران این سرویس قرار دارد.

اما همانطور که اشاره شد برایِ این موضوع کاربر نیاز به پرداخت هزینه ماهیانه و تلویزیون سونی برایِ تجربه کردن بازی هایِ سرویس Playstation Now داشتند، در حالی که اَکنون کاربران سیستم عامل ویندوز میتوانند بدون پرداخت هزینه اضافه و تنها با چند کلیک ساده بازی هایِ بینظیر پلی استیشن را بر رویِ کامپیوتر شخصی خود تجربه کنند و از آنها نهایت لذت را ببرند.

البته سونی خاطر نشان میکند که برایِ بازدهی بهتر، کاربران نیاز به سیستمی با سیستم عامل ویندوز 7 یا بالاتر، پردازنده Core i3 کمپانی Intel با حدأقل فرکانس 3.5 گیگاهرتز یا پردازنده A10 کمپانی AMD با حدأقل فرکانس 3.8 گیگاهرتز و حدأقل 2 گیگابایت حافظه رم دارند. همچنین کاربران به کارت صدایِ حرفه ای و ارتباط اینترنتی با سرعت حدأقل 5 مگابیت بر ثانیه برایِ اجرایِ صحیح بازی هایِ سرویس مذکور نیاز دارند.

سونی تأکید میکند که سرویس Playstation Now برایِ کامپیوترهایِ شخصی به زودی در قاره اروپا برقرار میشود و مدت زمانی بعد در شمال آمریکا نیز در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. هنوز درباره تاریخ در دسترس قرار گرفتن این سرویس برایِ سایر مناطق دنیا خبری نیست، اما به زودی و پس از اجرایِ آزمایشی این طرح احتمالاً سونی مناطق دیگری را نیز تحت پوشش سرویس Playstation Now قرار خواهد داد.

منبع: