android-lollipop

پیش از این در اینجا خبر از بروزرسانی دستگاه های نکسوس به اندروید Lollipop داده بودیم حال با خبر شدیم به علت پیدا شدن یک باگ در نسخه پیش نمایش بروزرسانی فعلا متوقف شده است. بنابراین کاربران نکسوسی کمی بیشتر باید صبر کنند تا آپدیت OTA را از روز 12 نوامبر دریافت کنند، در این روز همچنین Nexus 6 نیز به بازار جهانی عرضه می شود.

این مشکل در ابتدا توسط بعضی توسعه دهندگان و کاربرانی که نسخه پیش نمایش اندروید Lollipop را بر روی Nexus 5 نصب کرده بودند مشاهده شد و موضوع از این قرار بود که هنگام روشن بودن وای فای دستگاه عمر باتری دستگاه به شدت کاهش پیدا می کرد و عملا باتری دستگاه تا چهار ساعت بیشتر دوام نمی آورد و تنها راه حل خاموش کردن وای فای بود که به نوعی پاک کردن صورت مسئله است. خوشبختانه به علت گزارشات فراوان به گوگل این مشکل شناسایی و حل شد کاربران نکسوسی باید خوشحال باشند که بروزرسانی با همچنین باگ آزار دهنده ای را دریافت نکردند.
Screenshot_2014-11-03-23-20-47-1940x1671
این اولین باری نیست که اندروید همچنین مشکلی را دارد تقریبا می توان گفت هر نسخه جدید اندروید به نوعی با مشکل مصرف زیاد و بدون علت باتری دست و پنجه نرم می کند و هربار مشکل توسط گوگل رفع می شود. یک مقام ارشد از تمامی کسانی که این باگ را گزارش کرده اند تشکر کرده و خاطرنشان کرده که این باگ رفع شده و در بروزرسانی های آینده این مشکل را نخواهیم دید.

xda-developers