sony-xperia

این روزها را شاید بتوانیم روزهایِ پرخبر برایِ طرفداران محصولات سونی، مخصوصاً طرفداران گوشی هایِ اکسپریا بدانیم، چون فاصله بسیار کمی تا آغاز کنفرانس رسمی سونی در نمایشگاه IFA 2016 داریم و هر ثانیه ممکن است اطلاعات جدیدی از پرچمدار جدید سونی و یارانش به بیرون درز کند.

اما میرسیم به اصل مطلب… سونی تا به امروز پرچمداران خود را در رنگ هایِ خاصی به جز سفید و مشکی عرضه کرده است. همیشه تنوع رنگ در سری کامپکت هایِ سونی بیشتر از گوشی هایِ اصلی بوده اند، اما چندی است که سونی برایِ پرچمدار اصلی خود نیز سورپرایزهایی را برایِ کاربران و طرفدارانش تدارک دیده است. به عنوان مثال میتوانیم به رنگ سبز گوشی اکسپریا Z5 یا رنگ بسیار خاص و منحصر به فرد کروم گوشی اکسپریا Z5 Premium اشاره کنیم.

در عکس هایِ درز پیدا کرده از اولین پرچمدار خانواده X، ما با رنگ بسیار جذابی برخورد کردیم که تابحال شاید شبیهش را در بین گوشی هایِ اکسپریا ندیده بودیم. درباره این رنگ که یکی از رنگ هایِ سال 2016 میباشد قبلاً با شما سخن گفتیم و احتمال دادیم سونی رنگ آبی را به عنوان یک رنگ جدید در پرچمدار اصلی خود به کار خواهد برد، چون تصاویر درز پیدا کرده نوید این رنگ زیبا و جذاب را میدادند.

Screenshot (60)

اما دقایقی پیش یکی از درز دهندگان مشهور دنیایِ فناوری و یکی از منابع معتبر و نزدیک به سونی موبایل که وی را با نام Ricciolo میشناسیم، پرده از رنگ هایِ پرچمدار اصلی سونی برداشت تا یک تکه دیگر پازل ما نیز تکمیل شود. به گفته Ricciolo، پرچمدار جدید سونی که به لطف سونی موبایل حالا آنرا باید اکسپریا XZ بنامیم دارایِ 3 رنگ سفید، مشکی و آبی خواهد بود.

به گفته Ricciolo، سونی 6 کاور مخصوص یا همان Style Cover برایِ پرچمدار اصلی خود تدارک دیده است، که 3 عدد هوشمند میباشند و در رنگ هایِ اصلی پرچمدار جدید سونی عرضه خواهند شد و 3 عدد که آنها را کاورهایِ هوشمند لمسی مینامد، در رنگ هایِ معدنی عرضه خواهند شد. دیشب در مقاله ای که پیرامون گفته هایِ سونی درباره پرچمدار خانواده X و یارش برایِ شما منتشر کردیم، به این موضوع اشاره کردیم که سونی در کنار معرفی گوشی پرچمدار اکسپریا XZ، از کاور هوشمند و لمسی این دستگاه با اسم رمز SCTF10 نیز پرده برداری خواهد کرد.

حال این توئیت برایِ ما وجود استایل کاورهایِ مخصوص پرچمدار جدید سونی را تأیید میکند. Ricciolo درباره قیمت این محصول میگوید که استایل کاورهایِ پرچمدار جدید سونی بین 45 تا 65 یورو قیمت خواهند داشت. همچنین، تاریخ عرضه استایل کاورهایِ مخصوص سونی به گفته Ricciolo روز 2016/09/24 ( یا به عبارتی 3 مهر 1395 ) خواهد بود که فاصله چندانی تا معرفی آن ندارد.

اما نکته بسیار مهم در مورد توییت Ricciolo حرف آخر وی است که میگوید: شما تنها نخواهید بود… منظور او از این جمله شاید اشاره به تاریخ عرضه کاورها باشد. این که در تاریخ مذکور، کاورها در کنار گوشی های اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact عرضه خواهند شد. پس میتوانیم از این توییت، اینگونه برآورد کنیم که پرچمداران جدید سونی هم احتمالا در اواخر ماه سپتامبر در بازار عرضه خواهند شد.