اکسپریا XZ Premium در کنگره جهانی موبایل امسال اینقدر توجهات را به سمت خود جلب کرد که کمتر کسی به سایر محصولات معرفی شده از سونی در این رویداد توجهی میکند. ارزان ترین عضو خانواده X در رویداد امسال، اکسپریا XA1 است که به عنوان جایگزین اکسپریا XA وارد بازارهای جهانی خواهد شد.

اکسپریا XA1 بر اساس اطلاعاتی که بدست آمده به زودی وارد بازار خواهد شد. اما تاریخ دقیق عرضه این دستگاه بر اساس پیش فروش Clove خیلی نزدیک تر از انتظارات است. 10 آوریل اولین مرحله عرضه اکسپریا XA1 به بازار خواهد بود که مشتریان انگلیسی شانس تجربه آن را خواهند داشت.

اما اتفاق بسیار خوشایند برای علاقه مندان به این دستگاه، قیمت گذاری آن است. اکسپریا XA1 با قیمت 229 پوند (حدود 260 یورو) در این فروشگاه در دسترس قرار دارد که نسبت به قیمت گذاری سال گذشته اکسپریا XA حدود 40 یورو ارزان تر است. البته میان رده های سونی همچنان بوی گوشی های هوشمند رده بالا را دارند که در قیمت گذاری آنها نیز نمیتوان با مدل های چینی موجود در بازار مقایسه کرد. به هر حال برای یک گوشی هوشمند قدرتمند از سونی در سطح میان رده ها این قیمت گذاری بسیار ایده آل و مناسب به نظر میرسد.

منبع: