سونی معمولاً یکی از بزرگترین تأمین کنندگان سنسور برایِ آیفون هایِ اَپل میباشد و این موضوع جدیدی نیست. اما در برخی از نسل ها، به دلیل برخی تقاضاهایِ کمپانی اَپل، سونی قسمتی از سهم تولید سنسورهایِ اَپل را در دست داشته است. حال گزارشی به دست ما رسیده است که اشاره میکند اَپل برایِ سنسور دوربین آیفون هایِ بعدی خود، سونی را در صدر جدول قرار داده است.

بر اساس گزارشی که مجله خبری DiGi-Times منتشر کرده است، برخلاف نسل پیش که سونی تنها قسمتی از تولیدات سنسور کمپانی اَپل را در دست داشت، در نسل جدید قسمت اعظمی از تولیدات از آنِ سونی خواهد بود. این گزارش اشاه میکند که سونی با بالا بردن قدرت خط تولید خود، علاوه بر نسل بعدی آیفون، سنسور تمامی مدل هایِ جدید گوشی هایِ کمپانی هایِ Oppo و Huawei را نیز تأمین خواهد کرد.

اَپل سالیان درازی است که به کیفیت سنسورهایِ سونی ایمان دارد و در نسل هایِ زیادی از گوشی هایِ آیفون کمپانی اَپل ما شاهد استفاده از سنسورهایِ سونی هستیم. به همین دلیل همیشه اَپل را یکی از مشتریان ثابت سونی در زمینه سنسور میدانند. در نسل جدید نیز این اتفاق تکرار خواهد شد و بر اساس گزارشات واصله، قسمت بسیار بزرگی از حجم سنسورهایِ آیفون را سونی در دست دارد.

در نسل هایِ قبل، به دلیل درخواست هایِ خارج از برنامه اَپل، سونی بخشی از تولیدات سنسور آیفون 7 را رد کرد و به این ترتیب کمپانی ال.جی وظیفه تولید دوربین دوگانه آیفون 7 پلاس را به عهده گرفت، اما اینطور که مشخص است، در نسل جدید شاید شاهد استفاده از دوربین دوگانه سونی در محصولات آینده کمپانی اَپل باشیم.

منبع: