xperia-xa-ultra-w782

اکسپریا XA Ultra در واقع اولین فَبلِت از خانواده جدید X سونی میباشد که تمام ویژگی هایِ خوب سری هایِ قبلی را در خود دارد و نام قدرتمندترین سلفی فون دنیا برازنده آن است. این فَبلِت قدرتمند که در واقع نمونه ای بزرگ تر از گوشی اکسپریا XA سونی میباشد، هنوز نیامده کلی طرفدار پیدا کرده است.

این دستگاه از پردازنده Helio P10 مدیاتک و 3 گیگابایت حافظه رم قدرت میگیرد. اکسپریا XA Ultra که به صورت پیش فرض اَندروید 6.0.1 را اجرا میکند، از حافظه داخلی 16 گیگابایتی برخوردار است، که امکان ارتقا به وسیله کارت هایِ خارجی را نیز داراست.

اما اکسپریا XA Ultra یک کمرافون به تمام معناست. دوربین اصلی این دستگاه 21.5 مگاپیکسلی است، که در جلویِ آن نیز یک دوربین 16 مگاپیکسلی برایِ ثبت عکس های سلفی در نظر گرفته شده است. دوربین جلوی دستگاه مثل گوشی هایِ قبلی خانواده C با یک فلاش همراه شده و قابلیت تثبیت کنندگی اُپتیکال تصاویر OIS نیز در این دوربین به کار گرفته شده است.

تا به امروز تقریباً هیچ صحبتی از قیمت و تاریخ عرضه این گوشی در هیچیک از نقاط دنیا منتشر نشده است، اما امروز یکی از خُرده فروشان بزرگ ویتنام ما را از قیمت اولیه این فَبلِت خوش هیکل و زیبا و تاریخ عرضه دقیق آن آگاه ساخته است. اینطور که گفته میشود، اکسپریا XA Ultra به قیمت 8.99 میلیون دونگ ( واحد پول ویتنام ) و از اواخر همین هفته در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

گفتنی است که ارزش پول ویتنام در بین کشورهایِ دنیا بسیار پایین است و با توجه به در دست نبودن قیمت دقیق دونگ ویتنام، مجبور به تبدیل واحد پول این کشور به دلار آمریکا شدیم و رقمی معادل 400 دلار به دست آمد؛ اما بدیهی است که این رقم برایِ بازارهایِ اروپایی کمتر خواهد بود. در مجموع، احتمالاً در طی روزهایِ آتی خبرهایِ بیشتری از عرضه اکسپریا XA Ultra و قیمت گذاری آن در بازارهایِ جهانی خواهیم شنید.

4

منبع: