سونی اولین کمپانی تولید کننده گوشی های هوشمند در دنیا بود که اندروید 8.0 اوریو را به صورت پیش فرض در گوشی های خود به کار برد. اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ1 Compact اولین اسمارت فون های دنیا بودند که به صورت پیش فرض در بدو معرفی اندروید 8.0 را اجرا میکردند.

پس از معرفی اندروید 8.0، سونی لیست به روزرسانی خود را اعلام کرد که در آن تمامی گوشی های سری X در سال 2017 به علاوه چند مدل از گوشی هاس سری 2016 آمادگی دریافت آپدیت اندروید 8.0 را اعلام کردند. با اتکا به مشخصات تمامی گوشی های حاضر در این لیست، اکسپریا XZ Premium قطعا اولین اسمارت فون سونی خواهد بود که آپدیت مذکور را دریافت میکند.

سونی موبایل معمولا تاریخ دقیقی از به روزرسانی گوشی های خود را اعلام نمیکند، اما سونی موبایل ژاپن امروز از عرضه این آپدیت در ماه دسامبر خبر داد. سونی موبایل ژاپن تایید میکند که به روزرسانی اندروید 8.0 برای اکسپریا XZ Premium از ماه دسامبر آغاز خواهد شد که البته ممکن است تاریخ عرضه جهانی چند روزی دیرتر یا زودتر از ژاپن باشد.

به هر حال چیزی که مشخص است اینکه نباید خیلی زودتر از تاریخ اعلام شده منتظر آپدیت اندروید 8.0 اوریو برای اکسپریا XZ Premium باشیم. احتمالا همانند سال گذشته، نیمه های آذر ماه سونی عملیات به روزرسانی اندروید 8.0 را آغاز میکند و اگر به روال سابق طی شود، احتمالا در عرض چند هفته تعداد زیادی از گوشی های حاضر در لیست به روزرسانی جدید را دریافت خواهند کرد.

منبع: