phpn5piuy1

همانطور که مطلع هستید، امسال گوگل برخلاف سالیان گذشته سنت شکنی کرد و قبل از معرفی نکسوس هایِ جدید، بروزرسانی عظیم اَندروید را برایِ گوشی هایِ نکسوسی خود منتشر کرد و به همین دلیل، کمپانی هایِ برتر گوشی سازی دنیا، برنامه هایِ خود برایِ بروزرسانی گوشی هایشان به این نسخه از اَندروید را اعلام کردند.

بر اساس همین موضوع، سونی نیز پس از عرضه رسمی اَندروید 7.0 نوقا توسط گوگل، لیست دستگاههایِ اکسپریایی که به این نسخه از اَندروید بروزرسانی میشوند را بلافاصله منتشر کرد، اما تا امروز خبری از تاریخ انتشار این نسخه از اَندروید برایِ گوشی هایِ اکسپریا نبود. حال اما خبری موثق به دست ما رسیده است که تاریخ انتشار جدیدترین نسخه اَندروید را برایِ تمامی گوشی هایِ اکسپریا برملا میکند.

سونی موبایل در حال معرفی و عرضه جدیدترین پرچمدار خود و تنها همراهش در اقصی نقاط دنیا میباشد و امروز سونی موبایل اسلوواکی با برگزاری کنفرانس خبری از محصولات جدید سونی برایِ بازار این کشور پرده برداشت. تا به اینجایِ کار موضوع کاملاً ساده است و اتفاقی رُخ نداد. اما در خلال این کنفرانس خبری، سردمداران سونی موبایل پرده از یک راز بزرگ برداشتند.

بر اساس اسلایدی که در خلال کنفرانس مذکور به نمایش درآمد، اکسپریا XZ و اکسپریا X Performance اولین گوشی هایِ سونی هستند که در ماه آینده میلادی بروزرسانی اَندروید 7.0 نوقا را دریافت خواهند کرد. دستگاههایِ بعدی که این بروزرسانی را دریافت خواهند کرد، اکسپریا X و اکسپریا X Compact هستند، که در ماه نوامبر این بروزرسانی به دست کاربرانشان خواهد رسید.

sony-xperia-android-nougat-roadmap-640x4311

سپس، آخرین پرچمدار خانواده Z، گوشی هایِ سری Z5، گوشی محبوب اکسپریا +Z3 و تبلت قدرتمند Z4 این بروزرسانی را در آخرین ماه سال 2016 میلادی، ماه دسامبر دریافت خواهند کرد. در نهایت نیز، آخرین دستگاههایِ لیست رسمی سونی، گوشی هایِ اکسپریا XA و اکسپریا XA Ultra تا اواخر اولین ماه سال 2017 میلادی ( اواخر ماه مارس ) این بروزرسانی را دریافت میکنند.

سونی در نظر دارد گوشی هایِ با پردازنده یکسان را با یکدیگر بروزرسانی کند و این موضوع در برنامه زمانی انتشار بروزرسانی اَندروید 7.0 نوقا به خوبی مشخص است. اکسپریا XZ و اکسپریا X Performance هر دو از پردازنده اسنپدراگون 820 بهره میبرند، اکسپریا X و اکسپریا X Compact از پردازنده اسنپدراگون 650 بهره میبرند، گوشی هایِ خانواده Z5، اکسپریا +Z3 و تبلت Z4 از پردازنده اسنپدراگون 810 بهره میبرند و در نهایت، اکسپریا XA و اکسپریا XA Ultra نیز از پردازنده Helio P10 کمپانی مدیاتک بهره میبرند، که همگی این گوشی ها بر اساس پردازنده در یکی از ماههایِ آتی تا سال 2017 به اَندروید 7.0 نوقا بروزرسانی خواهند شد.

همچنین، همانطور که مشاهده کردید، بر اساس لیست رسمی سونی گوشی ها بروزرسانی اَندروید 7.0 را دریافت خواهند کرد و خبری از اضافه شدن دستگاههایِ جدید به این لیست نیست. پس باید با توجه به این حرکت سونی، ورود اکسپریا Z2 و Z3، اکسپریا M4 Aqua و M5 و اکسپریا C4 و C5 Ultra را به این برنامه تقریباً غیرممکن بدانیم. نظر شما درباره پروسه بروزرسانی گوشی هایِ اکسپریا به اَندروید 7.0 نوقا چیست؟

منبع: