قبلاً بارها اشاره کرده ایم که بازار آمریکا یکی از پرسودترین بازارهایِ دنیاست و کمپانی هایِ بزرگ معمولاً سعی دارند به هر طریقی به این بازار دسترسی یابند و سهمی از آن کسب کنند. سونی نیز مانند سایر کمپانی ها با برنامه هایِ دقیق، چند سالی است که وارد بازار آمریکا شده است و در تلاش است به نحوی گوشی هایِ با کیفیت خود را در خاک آمریکا نیز عرضه کند.

بر اساس برنامه ریزی هایِ انجام شده، تنها نسخه هایِ آنلاک شده یا به اصطلاح Sim-Free گوشی هایِ سونی به بازار آمریکا تزریق میشوند و خبری از نسخه هایِ تحت قرارداد نیست. حال امروز سونی موبایل آمریکا رسماً اعلام کرده است که به زودی آخرین شاهکار خود، گوشی هوشمند اکسپریا XZ Premium را به زودی در کشور آمریکا در دسترس کاربران قرار خواهد داد.

سونی اشاره میکند که از تاریخ 12 ژوئن 2017 میلادی ( حدود 11 روز دیگر ) پیش فروش این گوشی با قیمت 799.99 دلار در بازار آمریکا شروع خواهد شد و اولین واحدهایِ پیش فروش شده از تاریخ 19 ژوئن به خریداران تحویل داده خواهد شد. این گوشی در بدو عرضه در 3 رنگ کروم، مشکی اقیانوسی و صورتی از طریق خُرده فروشی هایِ بزرگی چون آمازون، Best-Buy و Fry’s در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

همچون گوشی هایِ قبلی، اکسپریا XZ Premium نیز فاقد سنسور اثر انگشت برایِ بازار آمریکا خواهد بود، اما همانطور که همه در جریان هستند، این موضوع تنها یک محدودیت نرم افزاریست که معمولاً پس از خرید گوشی توسط کاربران و فلش کردن رام مناطق دیگر دنیا از بین میرود و از این سو مشکل جدی و حادی محسوب نمیشود.

همچنین، سونی پیش فروش جدیدترین سلفی فون خود، اکسپریا XA1 Ultra را نیز از تاریخ 12 ژوئن در بازار آمریکا آغاز خواهد کرد و اولین واحدهایِ پیش فروش شده در تاریخ 21 ژوئن به دست خریداران خواهد رسید. سونی اشاره میکند که گوشی مذکور از تاریخ 2 جولای در قفسه فروشگاهها نیز موجود خواهد شد.

منبع: