همانند بسیاری از کمپانی هایِ بزرگ دنیا، سونی نیز در سال 2017 رو به استفاده از پنل هایِ OLED در تلویزیون هایِ نسل جدید خود آورد. تلویزیون هایی که حسابی در نمایشگاه CES 2017 و پس از آن گرد و خاک به پا کردند. حال سونی پس از مدتی قیمت و زمان عرضه این تلویزیون هایِ بسیار خواستنی را به صورت رسمی اعلام کرده است، که برایِ طرفداران تلویزیون هایِ مذکور بسیار مسرت بخش خواهد بود.

خبر خوش اینکه از امروز طرفداران این تلویزیون هایِ خارق العاده در کشور آمریکا میتوانند نسخه مد نظر خود را پیش خرید کنند. گفته میشود زمان عرضه این تلویزیون ها که ارزان ترین نسخه آن حدود 5.000 دلار آمریکا قیمت دارد از ماه آینده میلادی آغاز خواهد شد. این بدان معناست که تلویزیون هایِ A1E سونی از اواسط ماه آوریل وارد بازارهایِ جهانی خواهند شد.

تلویزیون هایِ سری A1E سونی دارایِ پنل OLED بسیار با کیفتی هستند که با همکاری کمپانی L.G تولیده شده اند. این تلویزیون ها کیفیت 4K HDR را به لطف پردازنده بسیار قدرتمند و اختصاصی X1 Extreme سونی به شکل بسیار چشم نوازی در مقابل دیدگان کاربر قرار میدهند و همانطور که میدانید، مجهز به اسپیکرهایِ مخفی بسیار جالبی هستند که باعث تعجب بسیاری در نمایشگاه CES امسال شده بود.

این تلویزیون ها از پایه هایِ نسل جدید بسیار زیبایی بهره میبرند، که چه در حالت ایستاده زیبایی خاصی به تلویزیون هایِ سری A1E میدهند و در حالت وصل شده به دیوار نیز مخفی خواهد بود. همچنین، لازم به ذکر است که تمامی این تلویزیون ها بر اساس پلتفرم اَندروید تی.وی پایه گذاری شده و به صورت هوشمند میتوانند نیازهایِ کاربران را تأمین کرده و آنها را در تماشایِ هوشمندتر برنامه هایِ تلویزیونی یاری دهند.

هم اَکنون پیش خرید تلویزیون هایِ سری A1E سونی از طریق خُرده فروشی هایِ آنلاین آمازون و BestBuy امکان پذیر است. نسخه هایِ 55 و 65 اینچ به ترتیب قیمتی معادل 5.000 و 6.500 دلار خواهند داشت. اما این تلویزیون ها یک نسخه 77 اینچی نیز دارند، که به گفته سونی در زمانی دیرتر در سال جاری میلادی عرضه خواهد شد و هنوز قیمت نهایی آن مشخص نیست.

منبع: