طرح رجیستری تلفن های همراه که برای نظم بخشیدن به بازار و جلوگیری از ورود غیرقانونی گوشی های همراه است، از پاییز امسال در کشور اجرایی شد. این طرح مرحله به مرحله برای برندهای مختلف در حال اجرا است که در هر مرحله یک یا چند برند جدید به این طرح وارد میشوند. در حالی که به آخرین ماه سال رسیدیم، هنوز برند سونی وارد این طرح نشده اما لحظاتی قبل به صورت رسمی تاریخ ورود گوشی های جدید از جمله سونی به این طرح مشخص شد.

چهار برند جدید شامل سونی، نوکیا، هواوی و تکنو در این مرحله وارد طرح رجیستری خواهند شد. این مرحله از روز 19 اسفند با اجرای طرح برای گوشی های نوکیا و هواوی آغاز خواهد شد، اما طرح رجیستری برای گوشی های سونی در روز 26 اسفند به صورت رسمی به مرحله اجرا در خواهد آمد. به عبارت دیگر از تاریخ 26 اسفند، هر کدام از علاقه مندان که قصد خرید یکی از گوشی های سونی را دارند باید از صحت رسمی بودن ورود این گوشی پیش از خرید مطلع گردند.

برای فعال سازی گوشی های سونی یا سایر گوشی ها در این طرح، کاربران باید در هنگام خرید با شماره گیری کد دستوری #۷۷۷۷* نسبت به فعال سازی گوشی و اطمینان بابت صحت ورود آن به کشور اقدام نمایند. ضمن اینکه کاربران ضمن استعلام کد IMEI حتماً نسبت به وجود کد فعال سازی بر روی جعبه و گارانتی معتبر نیز اطمینان حاصل کنند. سایت اکسپریان تا پیش از اجرای رسمی این طرح سعی خواهد کرد تا تمامی موارد مورد نیاز برای خرید گوشی های سونی را در قالب یک آموزش کامل به شما عرضه دارد.