سونی اولین کمپانی دنیا بود که در یک گوشی هوشمند، از صفحه نمایش 4K استفاده کرد. این اتفاق در سال 2015 افتاد و بعد از دو سال، در ابتدای سال 2017 هم تکرار شد. آنچه که تا امروز به نظر میرسید این بود که سونی از حالت هر دو سال یک بار، به سمت معرفی یک اسمارت فون 4K در هر سال میرود. با این حال اطلاعاتی هم اکنون بدست آمده که نشان میدهد، سونی احتمالاً از دو گوشی هوشمند 4K در سال 2018 پرده برداری خواهد کرد.

چند روز قبل اطلاعاتی از یک گوشی سونی با کد H8541 افشا شد که صفحه نمایش 4K را در آن تایید میکرد. هر چند که به نظر میرسید این دستگاه نقش تنها اسمارت فون 4K سونی در سال آینده را ایفا خواهد کرد، اما هم اکنون اطلاعاتی از یک گوشی دیگر با کد H8116 در وبسایت سونی نمایش داده که جالب به نظر میرسد.

بر اساس اطلاعات بدست آمده از کدهای UAProf در سایت سونی موبایل، گوشی H8116 به صفحه نمایش قدرتمند با رزولوشن 3840×2160 پیکسل تجهیز خواهد شد. این اطلاعات برای یک مدل دیگر با کد H8166 نیز به ثبت رسیده که قطعاً یک گوشی مجزا نبوده و نسخه ای از همان H8116 است که اطلاعات اولیه آن را در اختیار داریم. طبق انتظارات نسخه اندروید این دستگاه نیز به صورت پیش فرض 8.0 خواهد بود.

نکته ای که قابل توجه است، تعداد گوشی های سونی برای سال 2018 است که از نظر کمی بسیار زیاد شده، اما مشخص نیست که تمامی مدل هایی که تا کنون به طرق مختلف لو رفتند، همگی معرفی خواهند شد یا خیر. به هر حال ما منتظریم تا احتمالا در نمایشگاه MWC شاهد جدیدترین گوشی های سونی باشیم.