چند روز قبل، سونی در نمایشگاه CES 2018 از سه گوشی هوشمند جدید به نام های اکسپریا XA2، اکسپریا XA2 Ultra و اکسپریا L2 پرده برداشت که هر سه دستگاه در یک زمینه با هم شباهت داشتند. هر سه مدل معرفی شده در ابتدای سال 2018 مجهز به سنسور اثر انگشت در قسمت پشت بدنه هستند.

بلافاصله پس از معرفی رسمی این سه گوشی، منابع خبری مختلف از عرضه این سه دستگاه در ایالات متحده آمریکا همراه با سنسور اثر انگشت خبر دادند. با این حال سونی هرگز در این خصوص واکنشی نشان نداد و خبر عرضه گوشی های جدید در آمریکا با سنسور اثر انگشت را تایید یا رد نکرد. همانطور که میدانید سونی تا به حال هیچ یک از گوشی های خود را در خاک ایالات متحده با این ویژگی عرضه نکرده بود. حذف سنسور اثر انگشت از گوشی های سونی در آمریکا اتفاقی بود که به آن عادت داشتیم. اما در سال 2018 میتوانیم این عادت را کنار بگذاریم.

هر چند که سونی هنوز این خبر را رسماً تایید نکرده، اما پیش فروش هر سه گوشی نامبرده از امروز در ایالات متحده آمریکا آغاز شده است که در صفحه مشخصات آنها، وجود سنسور اثر انگشت در هر سه دستگاه به تایید رسیده است. در صفحه مشخصات این دستگاه نیز حالا وجود سنسور اثر انگشت به عنوان یک قابلیت اصلی به تایید رسیده که میتواند خبر خوبی برای علاقه مندان به سونی در خاک آمریکا باشد.