Battery_STAMINA_Mode-600x307
برای کاربرانی که در روزها و هفته های گذشته به روزرسانی اندروید 6.0 مارشمالو را دریافت کرده بودند اولین سوالی که در ذهنشان ایجاد گردید، عدم وجود قابلیت استامینا در تنظیمات دستگاه بود. گزارش های متعددی به دست ما رسید که کاربران پس از آپدیت دستگاه خود به دنبال گزینه استامینا در تنظیمات گشتند اما آن را نیافتند. حالتی که گویا در اندروید مارشمالو توسط سونی به کلی برداشته شده بود.

پس از اولین مرحله به روزرسانی اندروید 6.0 برای سری Z5 منابع غیر رسمی خبر از بازگشت این قابلیت به اندروید مارشمالو در آپدیت های بعدی دادند. اتفاقی که در دومین آپدیت سری Z5 نیز رخ نداد.

اندروید 6.0 مارشمالو به صورت ذاتی در خود قابلیتی را به نام Doze جای داده که وظیفه ای تقریبا مشابه با حالت استامینای سونی را بر عهده دارد. اما کاربرانی که به روزرسانی اندروید 6.0 مارشمالو را در هفته های گذشته دریافت کرده بودند چندان از این قابلیت ابراز رضایت نکرده و استامینای سونی را بسیار کارآمدتر و مفیدتر قلمداد کردند.

سونی موبایل بعد از گذشت یک ماه از ارائه اولین نسخه اندروید مارشمالو حالا با انتشار بیانیه ای خبر خوشی را برای کاربران گوشی های اکسپریا آورده است. سونی موبایل در بیانیه رسمی خود تایید کرد که حالت استامینا بنا به درخواست های مکرر کاربران، در آپدیت های بعدی به گوشی های اکسپریا اضافه خواهد شد. البته هنوز نمیتوان زمان دقیقی از بازگشت استامینا به مارشمالو داد اما این اتفاق به زودی و حتی نسخه رسمی و بتای مارشمالو رخ خواهد داد.

منبع: