ANDROID-NOUGAT
گوگل روز گذشته، بعد از کش و قوس های فراوان بالاخره نام نهایی نسخه بعدی اندروید را انتخاب کرد. نام نسخه بعدی اندروید، نوگا (Nougat) خواهد بود که گوگل آن را از بین نام های مختلفی که در نظرسنجی برای آنها ارسال شده انتخاب کرد.

نوگا در ایران با نام نوقا شناخته میشود. نوقا نوعی شیرینی سنتی مربوط به تبریز است که در خصوص ریشه این شیرینی و تاریخچه آن نیز نظریات متفاوتی وجود دارد. نوقا از جمله شیرینی های بومی ایران و اسپانیا است که گفته میشود در اوایل اسلام از ایران به اسپانیا راه یافته است.

به هر حال ما از این پس نام نسخه آینده اندروید را نوقا صدا میزنیم. ولی در این لحظه به نام آن کاری نداریم. سوالی که پس از تایید نام نسخه بعدی اندروید مطرح شد این بود که این نسخه با چه شماره ای معرفی خواهد شد؟ اندروید 6.1 یا اندروید 7.0؟

این سوالی است که گوگل خیلی زود به آن پاسخ داده است. گوگل تایید کرد نسخه بعدی سیستم عامل آنها اندروید 7.0 خواهد بود. البته هنوز مشخص نیست که گوگل چه زمانی اندروید 7.0 نوقا را به طور نهایی و رسمی معرفی خواهد کرد و از چه زمانی شاهد بهره مندی از این نسخه در گوشی های هوشمند هستیم. گوگل اندروید 5.0 را در سال 2014 و اندروید 6.0 را در سال 2015 معرفی کرد و حالا انتظار ما این است که در همین سال شاهد معرفی رسمی اندروید 7.0 با نام نوقا نیز باشیم.

منبع: