اکسپریا XZ Premium به عنوان اولین پرچمدار سونی در سال 2017، از همان ابتدا توجهات را به سمت خود جلب نمود. این اسمارت فون یکی از محبوب ترین گوشی های معرفی شده توسط سونی طی سال های اخیر بود که با استقبال بسیار خوبی در بین هموطنان ما هم همراه شد.

این تلفن هوشمند 5.5 اینچی، یکی از کم نقص ترین گوشی های سونی در سال های اخیر بود که مصداق کامل ضرب المثل “آنچه خوبان همه دارند” را نمایان میکند. با این وجود ظهور یک مشکل نه چندان جدی در این دستگاه، خاطر برخی از کاربران آن را در روزهای اولیه ورود به بازار مکدر کرد. وجود انحنای تصاویر که هنگام ثبت عکس از خطوط صاف بیشتر خودش را نشان میدهد.

سونی وجود این مشکل را در اکسپریا XZ Premium پذیرفت و حتی قول داد که در آپدیت های آینده نسبت به رفع آن اقدام کند. روز گذشته به روزرسانی اندروید 8.0 برای اکسپریا XZ Premium منتشر شد، اما آن چیزی که در این آپدیت تا الان به آن توجهی نشده، حل مشکل انحنای تصاویر ثبت شده توسط دوربین است.

سونی با این به روزرسانی، یک گزینه جدید با نام “Correction for image distortion” به تنظیمات دوربین اضافه کرده است. این گزینه به صورت پیش فرض غیر فعال است اما با فعال سازی آن، مشکل انحنای تصاویر که تا قبل از این در اکسپریا XZ Premium وجود داشت رفع خواهد شد.

نکته بسیار جالب اینجاست که این گزینه فعلا فقط به اکسپریا XZ Premium اضافه شده و هنوز اکسپریا XZ1 مشکل مربوط به انحنای تصویر را داراست. البته که حالا کاملاً مشخص است سونی راه حل این مشکل را پیدا کرده و در آینده ای نزدیک با به روزرسانی های جدید، کاربران اکسپریا XZ1 را هم از شر این مشکل راحت خواهد کرد.

چیزی که مشخص است، عملکرد گزینه مذکور در تنظیمات دوربین اکسپریا XZ Premium کاملاً به صورت موفق اجرا میشود. در تصاویر زیر، عکس اول در حالت غیر فعال بودن گزینه Correction for image distortion و عکس دوم در حالت فعال بودن گزینه مذکور است. همانطور که مشاهده میکنید،