xperia-T2-Ultra
فبلت اکسپریا T2 Ultra یکی از دستگاه های سونی است که در لیست به روزرسانی اندروید 5.1 قرار دارد. دو نسخه تک سیم کارته و دو سیم کارته این دستگاه در برنامه سونی قرار است به زودی اندروید 5.1 را دریافت کنند.

در برنامه ای که انتظار میرفت اکسپریا T2 Ultra یکی از آخرین دستگاه های سونی باشد که شاهد آپدیت اندروید 5.1 خواهد بود، اما به نظر میرسد سونی تصمیم دیگری برای این فبلت گرفته و قصد دارد تا به روزرسانی را سریعتر به انجام برساند. این خبر البته به تایید رسمی نرسیده اما شواهد و قرائن از این اتفاق حکایت دارند.

فریمور جدیدی برای اکسپریا T2 Ultra به تایید رسیده که شماره ساخت آن تمامی نگاه ها را به اندروید 5.1 میبرد. شماره ساخت این فریمور 19.4.A.0.180 است که در مقایسه با فریمورهای قبلی یک پله ارتقا پیدا کرده است. همین ارتقای شماره ساخت نشان میدهد که این یک آپدیت بزرگ خواهد بود. آپدیت بزرگی که به احتمال بسیار زیاد چیزی نیست جز اندروید 5.1 که سونی خود را برای انتشار آن آماده میکند.
t2
این فریمور برای تمامی مدل های اکسپریا T2 Ultra اعم از تک سیم و دو سیم به تایید رسیده است. نکته جالب اینجاست که در آپدیت های قبلی اکسپریا T2 Ultra و اکسپریا C3 همزمان با یکدیگر تاییدیه و آپدیت ها را دریافت میکردند که اینجا اکسپریا T2 Ultra برادر خود را تنها گذاشت و این فریمور را به تنهایی کسب کرد.

انتشار آپدیت اندروید 5.1 برای اکسپریا T2 Ultra زودتر از برخی اعضای سری Z مثل اکسپریا Z1، اکسپریا Z Ultra و اکسپریا Z1 Compact کمی عجیب به نظر میرسد. از نظر ما کمی دور از انتظار است که این اتفاق رخ دهد و حدس ما این است که سونی تا قبل از انتشار آپدیت مربوط به اکسپریا T2 Ultra اعضای خانواده Z را به روزرسانی کند. حتی اگر تا لحظه انتشار فریمورهای آن به تایید رسمی نرسیده باشد. به هر حال چیزی که مشخص است اینکه آپدیت اندروید 5.1 بسیار به گوشی های اکسپریا نزدیک شده و احتمالا در روزهای آینده آپدیت های متعددی را از سونی شاهد خواهیم بود.

با تشکر از: sohrabgheisari