xperia-m2-angle-rear
اگر با ما همراه بوده باشید، چند روز قبل خبر از انتشار یک آپدیت جدید با شماره ساخت 18.6.A.0.182 برای اعضای خانواده اکسپریا M2 داده بودیم. این به روزرسانی با حجمی در حدود 260 مگابایت به صورت OTA برای گوشی های این خانواده منتشر شده بود.

هر چند که شماره ساخت این نسخه با نسخه های قبل تفاوت چندانی نداشته و آپدیت نیز مربوط به نسخه اندروید 5.1.1 است، اما به خاطر حجم نسبتا بالای این آپدیت به صورت OTA انتظار میرفت که در عملکرد کلی دستگاه نیز شاهد بهبودهایی باشیم که به نظر میرسد همینگونه نیز بوده است.

چند ماه قبل و بعد از انتشار آپدیت اندروید 5.1.1 برای گوشی های خانواده M2، گزارش هایی منتشر شد که کاربران از افت شدید دوربین بعد از دریافت آپدیت گلایه مند بودند. در واقع این کاربران نیز به نوعی حق داشتند چرا که عملکرد دوربین در اولین فریمور اندروید 5.1.1 به طرز عجیبی با افت همراه شده بود.

سونی حالا و با به روزرسانی جدیدی که هفته گذشته برای گوشی های خانواده M2 به انتشار رساند، تحولی عظیم در دوربین این دستگاه ها ایجاد کرد. در واقع عملکرد دوربین در تست های ما با همین آپدیت OTA کاملا نسبت به فریمور قبلی دگرگون شده است. به همین منظور ما قبل و بعد از این آپدیت مقایسه ای را از دو فریمور مختلف به عمل آوردیم که مشاهده خواهید کرد.

برای مشاهده بهتر جزئیات میتوانید بر روی عکس ها کلیک کرده تا بهتر تغییرات ایجاد شده در عملکرد دوربین را مشاهده کنید. همچنین ما چند نمونه دیگر از تصاویر این دستگاه را در دو فریمور مختلف زوم کرده و برش دادیم که با تماشای آنها تفاوت در دو عکس به خوبی نمایان خواهد شد.