2h2r3ox
سونی بالاخره پس از مدت ها انتظار به روزرسانی اکسپریا SP به اندروید 4.3 را آغاز کرد. البته این به روزرسانی فعلا فقط در کشور استرالیا قابل دریافت است و هنوز رام مربوط به این نسخه نیز منتشر نشده اما حالا قصد داریم تا با یک ترفند بسیار ساده چگونگی دریافت این آپدیت را برای شما آموزش دهیم.

همانطور که میدانید آپدیت گوشی های اکسپریا بر اساس SI Number آنها منتشر میشوند. بر همین اساس در حال حاضر فقط دستگاه هایی که از SI number کشور استرالیا استفاده میکنند قادر به دریافت این نسخه هستند. اما برای دور زدن این شرایط راهی ساده برای شما در نظر داریم. برای انجام این آموزش دستگاه شما نیازمند دسترسی روت میباشد.

برای چگونگی روت کردن اکسپریا SP به تاپیک زیر مراجعه کنید.
روت اکسپریا SP

و اما آموزش آپدیت مستقیم
شما ابتدا فایل زیر را دانلود کنید.
Build.prop

از طریق یک فایل منیجر (ترجیحا روت اکسپلورر) به پوشه System در گوشی خود رفته و فایل Build.prop را با استفاده از Text Editor باز کنید.

تمام محتویات فایل دانلودی را جایگزین محتویات Build.prop دستگاه خود کنید و سپس ذخیره کنید. با این عمل Si number دستگاه شما تغییر میکند. شما به غیر از این روش میتوانید فایل دانلودی را نیز جایگزین فایل موجود در گوشی خود کنید.
پس از انجام این عمل گوشی خود را ریبوت کنید.

تبریک میگوییم. شما از هم اکنون میتوانید آپدیت جدید اکسپریا SP را به طور مستقیم دریافت کنید.

توجه داشته باشید:
1- مسئولیت این کار بر عهده خود شماست. در صورت بروز هر گونه مشکل سایت تخصصی اکسپریا مسئولیتی را بر عهده نخواهد گرفت.
2- با استفاده از این روش شما آپدیت کشور استرالیا را دریافت خواهید کرد. نه آپدیت مربوط به خاورمیانه!
3- با استفاده از این روش شما قادر به دریافت آپدیت مستقیم بر هر وسیله ای اعم از Sony Update Service و Sony PC Companion هستید.
4- برای دریافت آپدیت مستقیم بوت لودر دستگاه شما باید بسته باشد.

تا ساعاتی دیگر رام این نسخه نیز در سایت قرار خواهد گرفت.