Screenshot_2015-12-29-14-52-00
ابزارهای متفاوتی وجود دارند که بوسیله آنها میتوان میزان شیب محیط را سنجید. ابزارهای سنجش شیب محیط که ما در اصطلاح به آنها “تراز” میگوییم، به کمک سنسور ژیروسکوب در گوشی، میتوانند میزان شیب سطوح را بسنجند.

این ابزارها بیشتر در انجام کارهای ساختمانی کاربرد دارند، اما گاهی اوقات نیاز به یک چنین ابزاری برای تشخیص شیب سطوح مختلف برای افراد عادی نیز احساس میشود.

اگر جستجویی در گوگل پلی و یا برنامه های مشابه داشته باشیم، با اپلیکیشن های مختلفی رو به رو میشویم که این کار را برای ما انجام میدهند. اما شاید برای بعضی از کاربران، وجود برنامه تراز آنقدر کاربردی نباشد که به خاطر آن مجبور به نصب یک نرم افزار مجزا بر روی گوشی های خود شوند.

امروز قصد داریم تا ترفندی را به شما معرفی کنیم که بوسیله آن، بدون نیاز به هرگونه برنامه اضافی در گوشی های خود، یک تراز دقیق در گوشی هوشمند خود داشته باشید. تنها پیش نیاز برای انجام این کار، اتصال به اینترنت حتی با سرعت بسیار پایین است.

برای این کار، تنها کافیست از طریق ویجت یا برنامه جستجوی گوگل و یا از طریق مرورگر و با مراجعه به جستجوگر گوگل در گوشی، لغت Bubble Level را جستجو کنید. مشاهده میکنید که با این کار، یک تراز در صفحه جستجوگر شما پدید می آید که از طریق آن میتوانید به راحتی شیب محیط و سطوح را بدون نیاز به هرگونه برنامه اضافی بسنجید.