xperia-z2-15_34969387
سرانجام سایت مطرح Gsmarena نتایج اولیه بنچمارک محصولات معرفی شده در کنگره جهانی موبایل 2014 را معرفی کرد که در بین آنها نام اکسپریا Z2 از سونی نیز دیده میشود. البته تست اکسپریا Z2 به طور کامل انجام نشده و در چندین بنچمارک معتبر جای این پرچمدار خالی است. اما در تعدادی از بنچمارک های ارائه شده نتایج خوبی برای اکسپریا Z2 به ثبت رسیده است.

در جدول های زیر نام دیگر محصولاتی که در کنگره جهانی موبایل معرفی شدند با قرمز مشخص شده است.

بنچمارک Antutu :

Antutu را میتوان محبوب ترین برنامه بنچمارک در بین کاربران اندرویدی دانست. صدر جدول این بنچمارک در اختیار پرچمداران سونی و سامسونگ است و گلکسی S5 به لطف 200 مگاهرتز پردازنده قوی تر در 4 هسته با اختلافی اندک و با امتیاز 35145 در رتبه نخست قرار گرفته و اکسپریا Z2 با امتیاز 34986 در رده دوم قرار گرفته است. البته به گفته Gsmarena اکسپریا Z2 به علت رم 3 گیگابایتی و رابط کاربری خود در مولتی تسکینگ و اجرای برنامه ها از گلکسی S5 سریعتر عمل کرده است.
Antutu
در این بنچمارک LG G Pro 2 امتیاز قابل قبول 33997 را کسب کرده است. نکته جالب حضور اولین اندرویدیهای نوکیا در این بنچمارک است که امتیاز بسیار پایینی را برای خود ثبت کرده اند.

بنچمارک GFXBench :
این یک بنچمارک گرافیکی است که در آن نیز اکسپریا Z2 و گلکسی S5 بالاتر از دیگر رقبا در صدر قرار گرفته اند. این بنچمارک در دو نسخه GFXBench 2.7 T-Rex و GFXBench 3.0 Manhattan منتشر شده که در یکی اکسپریا Z2 و در دیگری گلکسی S5 صدر را در اختیار گرفته اند.
T-rex

Manhattan

باید منتظر باشیم تا در روزهای آینده سایت Gsmarena بنچمارک های تفضیلی از اکسپریا Z2 را ارائه کند. علاوه بر این به زودی HTC و LG نیز پرچمداران خود را معرفی خواهند کرد و پس از آن رقابت در میان بزرگان بیشتر از پیش جذاب خواهد شد. تا آن روز اکسپریا Z2 و گلکسی S5 را بدون شک قدرتمند ترین اسمارت فون های اندرویدی به حساب خواهیم آورد.

Gsmarena