xperia-z3
از لحظه معرفی اکسپریا Z3 تا به امروز، سونی موبایل و علاقه مندان به آن بر استقامت باتری این دستگاه به عنوان یک مدل مقاوم بارها و بارها تاکید داشتند. سونی موبایل که در هنگام رونمایی از این گوشی با عنوان باتری تا 2 روز از آن یاد کرد بسیار امیدوار است استقامت بالای باتری در اکسپریا Z3 به عنوان یک فاکتور مهم در خرید یک گوشی هوشمند بتواند به این دستگاه کمک کند.

 

ما نیز پس از معرفی و تا به امروز بی صبرانه منتظر تست های باتری این دستگاه بودیم تا ببینیم این پرچمدار خوش ساخت در عمل چگونه ظاهر میشود. حالا با حضور اکسپریا Z3 در آزمایشگاه سایت مطرح Phonearena به این نتیجه رسیدیم تمام حرفهای سونی تنها یک شعار نبوده بلکه این دستگاه واقعا در عمل نیز استقامت بالایی از خود نشان داده است.

 

در این تست اکسپریا Z3 با باتری 3100 میلی آمپری خود و با وجود پردازنده قدرتمند 4 هسته ای 2.5 گیگاهرتز اسنپدراگون 801 از تمامی مدل های رقیب خود بالاتر قرار گرفته است. نکته جالب قرارگیری Huawei Ascend Mate7 که از باتری 4100 میلی آمپری و پردازنده ای ضعیفتر و کم مصرف تر برخوردار است در رتبه ای پایین تر از اکسپریا Z3 است. پس از این دستگاه نیز اکسپریا Z2 قرار گرفته که از تمام رقبای خود بالاتر است.
battery

 

سونی با وجود استفاده از سخت افزار مشابه مدل های همچون گلکسی اس 5، ال جی جی 3 و اچ تی سی ام 8 در اکسپریا Z3 نتیجه بسیار بهتری در مصرف باتری بدست آورده است. دیگر به نظر میرسد وقت آن رسیده تا قاطعانه سونی را به عنوان صاحب بهترین اسمارت فون های اندرویدی در بخش مصرف باتری بدانیم که اختلاف خود را با دیگر رقبای خود به شدت زیاد کرده است.