Xperia-X (20)

جدول مشخصات اکسپریا X یکی از ویژگی های همیشگی اسمارت فون های سونی یعنی مقاومت در برابر آب را در خود جای نداده است. از بین چهار اسمارت فون سری X، سونی تنها به مقاومت اکسپریا X Performance در برابر آب تاکید داشته اما چیزی از مقاومت اکسپریا X در برابر نفوذ آب سخنی به میان نیاورده است.

اگر به خاطر داشته باشید ما در بررسی تخصصی اکسپریا X به این نکته اشاره کردیم که این دستگاه بر اساس اطلاعات درز کرده از سونی تست های مقاومت در برابر آب را با موفقیت گذرانده اما سونی به مقاومت این دستگاه در برابر نفوذ آب در تبلیغات آن تاکیدی نداشته است. در واقع حدس ما بر این بود که سیاست های جدید سونی که از سال گذشته آن را در پیش گرفته تا حدودی موجب شده تا سونی به قابلیت مقاومت گوشی های اکسپریا در برابر نفوذ آب کمتر اشاره کند.

این که یک اسمارت فون بتواند در برابر نفوذ آب مقاوم بوده و خسارتی را به دنبال نداشته باشد باید به طور کامل در برابر نفوذ آب عایق بندی شود. از مهمترین قسمت های دستگاه که در برابر نفوذ آب حساس هستند میتوانیم به دوربین، اسپیکر، جک هدفون و میکروفون ها اشاره کنیم که معمولا مایعات از همین مجاری به درون دستگاه نفوذ پیدا میکنند.

اکسپریا X بر روی کاغذ یک اسمارت فون غیر مقاوم در برابر آب است. اما در عمل چگونه است؟ آیا اکسپریا X واقعا توانایی مقاومت در برابر آب را دارد؟ حتما شما نیز به دنبال پاسخ این سوال هستید. پس چه چیزی بهتر از این که اکسپریا X را به عنوان وارث اسمارت فون های شناگر اکسپریا در آب محک بزنیم. این ویدئو که در ادامه میبینید تست مقاومت اکسپریا X در برابر نفوذ آب را نشان میدهد. مشاهده میکنید که این دستگاه بدون هیچ مشکلی در آب شناور است و در نهایت تمامی قسمت های دستگاه به درستی کار خود را ادامه میدهند.

توجه داشته باشید اکسپریا X با وجود توانایی مقاومت در برابر آب استانداردهای این شاخه را اخذ نکرده پس به هیچ وجه توصیه نمیکنیم که تست مذکور را بر روی گوشی اکسپریا X انجام دهید.