xperia-z2-display-a-viewing-experience-2c73b17d5606271b8dfe212b8645352c-940

همانطور که میدانید اکسپریا Z2 مدل ارتقا یافته Z1 است که در بسیاری از ویژگیها کاملا فراتر عمل کرده است!یکی از این ویژگیها صفحه نمایش 5.2 اینچی این گوشی با پنل IPSو فناوری Live Colour LED است که در اصل تجربه جدیدی در بین گوشی های هوشمند این شرکت است.Live Colour LED فناوری جدیدی است که برای عمق و درجه‌بندی بیشتر رنگ در صحه نمایش این گوشی به کار رفته است.

تمام این ویژگیها باعث شده است تا صفحه نمایش به کار برده شده در این اسمارتفون مورد توجه منتقدان و تحلیل گران حوزه فناوری از جمله François Simond and Erica Griffin در نمایشگاه MWC شود که توسط داده های به دست آمده از تست صفحه نمایش صورت گرفته است!

Simond با استفاده از تجهیزات خود اقدام به اندازه گیری و سنجش صفحه نمایش اکسپریا Z2 کرده است و همانطور که در عکس پایین قابل مشاهده است،نتیجه،وسعت رنگ بالا در صفحه نمایش این گوشی است که حتی از آرایش استاندارد RGB نیز فراتر است.این دقت و وسعت رنگ در واقع حتی با صفحه نمایش های Super AMOLED نیز رقابت می کند!

در این تست افزایش اضافی اشباع رنگ دیده نشده است و این در واقع همان نقطه برتری در مقابل صفحه نمایش های Super AMOLED است.یعنی کیفیت و زاویه دید عالی بدون اشباع بیش از حد رنگ ها!

Simond این تست را توسط دستگاه اندازه گیری اسپکتروفتومتر انجام داده است که در واقع وسیله ای مرجع در انجام تست دقیق جزییات رنگ هاست.اکنون که تست های اولیه نشان از صفحه نمایش با کیفیتی در اکسپریا Z2 دارد،بد نیست یکبار مروری بر مشخصات و ویژگی های صفحه نمایش این اسمارتفون ابر قدرت داشته باشیم،البته از زبان شرکت سونی!

Xperia Xperia Z2‎ توسط Sony ارائه شده است و با جدیدترین فناوری‌های صفحه نمایش تلویزیون Sony بهینه شده و برای تلفن همراه ساخته شده است. این تلفن دارای Live Colour LED است، فناوری جدیدی که برای عمق و درجه‌بندی بیشتر رنگ ، فقط در صفحه نمایش‌های Sony Mobile از آن استفاده شده است. فناوری IPS زاویه دید عالی و رنگ‌های دقیقی را در هر گوشه صفحه نمایش ارائه می‌کند. صفحه نمایش TRILUMINOS‎ Display برای موبایل ۵٫۲ اینچی با وضوح بالا و کیفیت Full HD به همراه موتور تصویر X-Reality برای موبایل دارای اسکن پیشرونده ۱۰۸۰ × ۱۹۲۰ برای تصاویر با وضوح باورنکردنی و بدون لبه‌های موج‌دار است. با تراکم پیکسل ۴۲۳ پیکسل در هر اینچ، عکس‌های بسیار واضح و با روشنایی فوق‌العاده در اختیار خواهید داشت.

انتظار میرود با این فناوری سونی انقلابی در صفحه نمایش گوشی های هوشمند به وجود آورد و به زودی شاهد این باشیم که صفحه نمایش های به کار رفته در گوشی های هوشمند این شرکت از نظر کیفیت در صدر رقبا قرار بگیرد!

11

22

phonearena-xperiablg