Xperia_z5_note5_1
برای سونی و طرفداران این برند ژاپنی، از دیرباز یک رقیب سرسخت به نام سامسونگ و اسمارت فون های گلکسی وجود داشت. خانواده گلکسی برای علاقه مندان به گوشی های اکسپریا همواره یک حس رقابت ایجاد میکرد که مقایسه ها و رقابت های بسیار جذابی از گوشی های دو برند سونی و سامسونگ را نیز در پی داشت.

مقایسه پرچمداران سونی با پرچمداران سامسونگ نه تنها برای طرفداران این دو برند، بلکه برای علاقه مندان به حوزه تکنولوژی همواره جذابیت خاصی داشته است. از مقایسه های مربوط به دوربین گرفته تا عملکرد و طراحی که در هر زمینه هیچ گاه برتری مطلق با هیچ کدام از پرچمداران نبوده و نیست.

سونی را در طراحی گوشی های اکسپریا، میتوانیم یکی از شرکت هایی بدانیم که بسیار زودتر از دیگر رقبا به بلوغ در طراحی اسمارت فون های خود رسید. سامسونگ که تا پیش از گلکسی S6 دست به تولید پرچمدارانی از جنس پلاستیک میکزد حالا همانند سونی به ترکیب فلز و شیشه در پرچمداران خود روی آورده است.

اکسپریا Z5 و گلکسی Note 5 هر دو پرچمداران نیمه دوم سال هستند که سونی و سامسونگ در تابستان امسال آنها را معرفی کردند. این دو گوشی را بارها در بخش های مختلف با یکدیگر مقایسه کردیم اما امروز از دید تازه ای به این دو دستگاه نگاه خواهیم کرد. مقایسه ای که به صورت تصویری از طراحی دو دستگاه به عمل آمده که تصاویر آن را میتوانید در ادامه تماشا کنید.

Xperia_z5_note5_7

Xperia_z5_note5_10

Xperia_z5_note5_8

Xperia_z5_note5_9

Xperia_z5_note5_2

Xperia_z5_note5_3

Xperia_z5_note5_4

Xperia_z5_note5_5

Xperia_z5_note5_6