روز گذشته در اتفاقی جالب، تصاویر تبلیغاتی اکسپریا XZ1 که سونی در هفته آینده آن را معرفی میکند، توسط منابعی نامعلوم منتشر شد. انتشار تصاویر اکسپریا XZ1 هر آنچه را که ما از ظواهر این دستگاه میخواهیم به ما نشان میدهد.

معرفی حداقل دو گوشی هوشمند از سونی، اتفاقی است که در هفته آینده رخ خواهد داد. دومین گوشی هوشمند سونی که هفته آینده شاهد آن خواهیم بود، اکسپریا XZ1 Compact است که ادامه دهنده کامپکت های پرقدرت سری Z خواهد بود.

تا اینجای کار و بر اساس اطلاعاتی که بدست آمده سونی در اکسپریا XZ1 Compact از همان سخت افزار اکسپریا XZ1 استفاده خواهد کرد. تصاویری که از این دستگاه بدست رسیده نشان میدهد که طراحی آن شباهت زیادی به کامپکت های قدیمی سونی دارد.

محل قرارگیری سنسورهای مرتبط با دوربین کاملا شبیه به اکسپریا X Compact است و شاید مهمترین تفاوت آن با نسل قبلی کامپکت سونی تغییر در محل دکمه های صدا است که به بالای سنسور اثر انگشت منتقل شده است. از علامت NFC در پشت بدنه میفهمیم که بدنه این دستگاه قطعاً فلزی نخواهد بود تا از این نظر نیز شباهت زیادی به اکسپریا X Compact داشته باشد. به هر حال کامپکت های سونی مشتریان خاص خود را دارد که سونی اکسپریا XZ1 Compact را نیز برای همین مشتریان در نظر گرفته است.

منبع: