Xperia-Z4-Render_1-640x406

همین دیشب بود که تصویری با کیفیت بالا از یک زاویه بسته از پرچمدار آینده سونی ، گوشی هوشمند اکسپریا Z4 منتشر شده بود ؛ اما دیری نگذشت که تصاویر بیشتر و واضح تری از سایر زوایایِ شاهکار آینده سونی به دست ما رسیده است . دقایقی پیش ، @OnLeaks تصاویر با کیفیت بالایِ بیشتری از این گوشی هوشمند زیبا منتشر کرد ، که بسیار به طرح نهایی این محصول نزدیک است . جالب اینجاست که این تصاویر مشخصات کل قسمت جلو و پشت دستگاه را برای ما آشکار میکند و دیگر هیچ گونه تردیدی درباره طراحی قسمت هایِ مختلف این دستگاه برای ما باقی نمیگذارد .

Xperia-Z4-Render_4-640x406

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سویِ منتشر کننده ، این تصاویر دسته ای از تصاویر رندر شده برای اَعضایِ درون سازمانی سونی موبایل است و با عکس هایِ خبری برای معرفی این گوشی فرق دارد . ادله این موضوع را میتوان در حک نشدن لوگویِ Xperia در قسمت پشت دستگاه دانست . بدیهی است که این تصاویر تنها برای تعریف شماتیک اصلی گوشی ساخته و پرداخته شده است و این امکان وجود دارد تا روز معرفی شاهد تغییراتی در ظاهر این دستگاه باشیم .

Xperia-Z4-Render_2-640x406

در عکس هایِ منتشر شده یک نکته جالب خودنمایی میکند و آن چیزی نیست جز تأیید شدن پورت Micro USB محفاظت شده با آخرین نسل از فناوری هایِ ضد آب و گرد و غبار . همانطور که در خبر مربوط به فریم دور گوشی Z4 خاطر نشان شد ، در نسل جدید پرچمدار سونی پورت Micro USB به پایین دستگاه منتقل و به مانند گوشی هوشمند اکسپریا M4 Aqua بدون درپوش ، اما محافظت شده با آخرین نسل از فناوری هایِ ضد آب و گرد و غبار است . اما در کنار پورت USB در قسمت پایین دستگاه یک سوراخ دیگر نیز مشاهده میشود ، که فعلاً مشخص نیست این سوراخ به چه منظوری در پایین دستگاه تعبیه شده است ، اما به نظر میرسد این سوراخ برای اتصال بند یا یک میکروفون حرفه ای برای انتقال صدایِ مکالمات و ضبط صدا باشد .

Xperia-Z4-Render_3-640x406

همچنین در این تصاویر میتوان اسپیکرهایِ استریویِ متصل به بدنه ( همانند گوشی اکسپریا Z2 ) ؛ استفاده از پلی کربنات یا نوعی پلاستیک خاص برای محافظت 4 گوشه دستگاه در برابر ضربات ؛ وجود تنها یک شیار ، آن هم در سمت چپ دستگاه ( که اُمید میرود در آن شیار کارت حافظه و شیار سیمکارت نانو قرار داشته باشد ) و نبود جایگاه شارژ مغناطیسی را به خوبی مشاهده کرد . اما نظر شما همراهان همیشگی درباره شکل ظاهری این گوشی هوشمند چیست ؟ مثل همیشه منتظر نظرات گرم شما عزیزان هستیم …

 

Xperia-Blog