در مورد سونی یک قاعده حکم فرماست که داستان اکسپریا و صفحه نمایش OLED از بین نمیرود، بلکه از سالی به سال دیگر منتقل میشود. شایعه استفاده از صفحه نمایش OLED در گوشی های سونی مدت هاست شنیده میشود اما هنوز خبری که ما را از به ثمر نشستن این شایعات مطمئن سازد به گوش نمیرسد.

سال گذشته دقیقا در چنین روزهایی بود که خبری مبنی بر روی آوردن سونی به صفحه نمایش OLED در سال 2018 رسانه ای شد. حالا سال 2018 است و اگر خبر سال گذشته صحت داشته باشد، امسال باید منتظر معرفی یک گوشی هوشمند از سونی با صفحه نمایش OLED باشیم. این خبر توسط یک سایت غیر وابسته به سونی پخش شد، اما با گذشت یک سال از انتشار آن، وقت ایمان آوردن به آن فرا رسیده است.

سونی در لیست مشاغل مورد نظر خود، به دنبال چند مهندس در زمینه طراحی، تایید و تولید صفحه نمایش OLED است که یکی از زیرشاخه های مورد نظر برای این مهندسین، بخش موبایل سونی است. نکته جالب اینکه این اطلاعیه در 30 نوامبر سال 2017 منتشر شده و از اعتبار آن حدود یک ماه و نیم دیگر باقی مانده است.

با این حساب، ما مطمئن میشویم که تصمیم سونی برای استفاده از صفحه نمایش OLED در گوشی های اکسپریا کاملا جدی است. اما اینکه چه زمانی شاهد معرفی اولین گوشی هوشمند سونی با این صفحه نمایش باشیم هنوز مشخص نیست. شاید نیمه دوم سال 2018 و پرچمداری که در نمایشگاه IFA معرفی میشود، اولین اسمارت فونی با صفحه نمایش OLED باشد. به هر حال خبرهای جذابی در راه است که ما هم مثل شما از شنیدن آنها استقبال میکنیم.

منبع: